پربازدیدترین ها

عضو شورای سیاست گذاری ائمه جمعه گفت: ذکر، تذکر و آگاهی از نیازمندی های جامعه است و اگر خدمات موعظه گران نباشد بلای غفلت جامعه را دچار خطر خواهد کرد و جامعه بهترین فرصت ها را از دست داده و به تدریج به سوی بی توجهی و مرگ می رود.

حجت الاسلام اختری عضو شورای سیاست گذاری ائمه جمعه به عنوان سخنران پیش از خطبه ها به اقامه اولین نماز جمعه اشاره کرد و اظهار داشت: در آستانه سی و پنجمین سال اقامه نماز جمعه در تهران هستیم که با حکم امام راحل(ره) و به امامت آیت الله سیدمحمود طالقانی در ۵ مرداد سال ۵۸ اقامه شد.

عضو شورای سیاست گذاری ائمه جمعه با بیان اینکه نماز جمعه برکات بسیاری دارد که هنوز بیشتر آنها بیان نشده و مورد توجه قرار نمی گیرد، تصریح کرد: در این فرصت مطالبی را در رابطه با عظمت نماز جمعه و خدمات و برکاتی را که ستادهای نماز جمعه به جامعه عرضه می کنند بیان می کند.

وی بر همین اساس مهمترین نیازمندی جامعه را معنویت دانست و یادآور شد: عظمت و ارزش انسان به معنویت، وابستگی و توجه اش به ذات مقدس پروردگار است که اگر معنویت از انسان سلب شود، ارزش اصلی خود را از دست می دهند.

حجت الاسلام اختری موعظه را یکی دیگر از نیازمندی های جامعه دانست که به فرمایش حضرت علی(ع) جلای دل هاست و گفت: ذکر، تذکر و آگاهی از نیازمندی های جامعه است و اگر خدمات موعظه گران نباشد بلای غفلت جامعه را دچار خطر خواهد کرد و جامعه بهترین فرصت ها را از دست داده و به تدریج به سوی بی توجهی و مرگ می رود.

عضو شورای سیاست گذاری ائمه جمعه در عین حال غفلت را عاملی دانست که جامعه را دچار غرور و هلاکت کرده و موجب می شود شخصیت ها فراموش و استعدادها گم شود؛ در گام اول تذکر را خداوند، گام دوم پیامبران و در مرحله بعد امامان به جامعه و جهانیان ارائه می دهند.

وی با بیان اینکه امام خمینی(ره) به طور مکرر به مردم توجه و آگاهی می داد، افزود: مقام معظم رهبری نیز پیوسته نسبت به مطلبی که مهم است و باید جامعه به آن توجه داشته باشد تذکر می دهد؛ از این رو تذکر دادن حقایق برای جامعه قدرت ایجاد می کند و به آن عظمت می دهد.

حجت الاسلام اختری با تاکید بر اینکه جامعه ذاکر خداوند مورد عنایات خداوند قرار می گیرد، افزود: جامعه خداناشناس توان ایستادگی در مقابل جامعه ای که به خداوند معتقد است را ندارد؛ جامعه ذاکر خداوند در حال جهاد است و استواری ئ استحکام دارد.

عضو شورای سیاست گذاری ائمه جمعه با بیان اینکه طبق آیه قرآن جامعه ای که در آن ایمان و عدالت باشد از امنیت برخوردار است، افزود: نماز جمعه پایگاه معنویت و پایگاه ذکر است چرا که ذکر اکبر نماز است و زیباترین شکل اقامه نماز به شکل جماعت و به شکل جمعه است.

وی نمازهای جمعه را پایگاه تذکر و بیداری و مقابله با شیطان ها و عوامل اغوای مردم عنوان کرد و گفت: در کشوری که نماز جمعه و جماعت با عظمت اقامه می شود در آن جامعه عظمت اسلامی عقیده و ایمان وجود دارد؛ ائمه جمعه کسانی هستند که پرتو امامت و ولایت را در سراسر کشور گسترش می دهند.

حجت الاسلام اختری به فرمایش امام راحل مبنی بر اینکه اگر ما از انقلاب اسلامی که صدها دستاورد دارد هیچ چیز نداشتیم جز اقامه نماز جمعه و مطرح کردن خداوند همین دستاورد کافی بود، اشاره کرد.

عضو شورای سیاست گذاری ائمه جمعه در ادامه سخنان خود اظهار داشت: در سراسر کشور و در ۷۲۴ شهر، شهرستان و بخش نماز جمعه اقامه می شود که در آنها ستادهای نماز جمعه با اعضای بسیاری که دارند خدمات را به مردم ارائه می دهند.

وی اضافه کرد: در کل کشور حدود ۳۰ هزار و ۸۰۰ نفر در ستادهای نماز جمعه فعالیت دارند که برخی پیش از اذان صبح در خدمت مردم هستند؛ ۱۹ هزار و ۲۰۰ هزار نفر از برادران و ۱۱ هزار و ۶۰۰ نفر از خواهران در این ستادها به نمازگزاران خدمت ارائه می دهند.

حجت الاسلام اختری با بیان اینکه در ۷۲۴ مکان اقامه نماز جمعه در تعدادی از شهرها مصلای مستقل آبرومند با کمک های مردم وجود دارد و به ویژه در دولت آقای احمدی نژاد ۱۳۷ مصلای آبرومند ساخته شده، افزود: حدود ۳۵۰ شهر در مساجد جامع و بزرگی که دارند نماز جمعه آنها اقامه می شود.

عضو شورای سیاست گذاری ائمه جمعه خاطرنشان کرد: در ۱۱۶ شهر که جمعیت کمتری دارند در مساجد معمولی نماز جمعه اقامه می شود و در برخی جاهای دیگر نیز حسینیه ها و اماکن دیگر که هنوز به شکل مصلای مستقل درنیامده اند نمازجمعه اقامه می شود.

وی در پایان از سوی رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه از همه نمازگزاران و دست اندرکاران برپایی نمازجمعه در سراسر کشور تقدیر و تشکر کرد.

کد خبر: 55133

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT