پربازدیدترین ها

سخنگوی وزارت امور خارجه اعمال تحریم را سیاستی شکست خورده خواند و گفت: اینگونه روش های منسوخ تاثیری بر اراده ملت ایران در احقاق حقوق بدیهی خود ندارد.

سید عباس عراقچی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در واکنش به تصویب طرح تشدید تحریم ها از سوی مجلس نمایندگان آمریکا گفت: افکار عمومی بین المللی و جامعه جهانی بارها از طریق مجمع عمومی سازمان ملل با رای قاطع اقدام دولت آمریکا در تحریم یکجانبه علیه ملت ها را محکوم کرده است.

وی در ادامه افزود: تجربه سه دهه گذشته نشان داده است اینگونه روش های منسوخ تاثیری بر اراده ملت ایران در احقاق حقوق بدیهی خود ندارد. این امر حتی مورد اجماع تحلیلگران و ایرانشناسان آمریکایی نیز قرار گرفته است.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی کشورمان همچنین اظهار داشت: بر این اساس اقدام مجلس نمایندگان آمریکا صرفا نشان دهنده غلبه تئوری یک جانبه گرایی به عنوان سمبل تفکر نومحافظه کاران و چندگانگی حاکمیت در آمریکا است. این اقدام که بدون توجه به همه تحولات سیاسی و نظرات کارشناسان انجام شده است مصداق بارز اقدام نادرست در زمان نادرست تلقی می شود.

عراقچی در پایان تاکید کرد: سیاست تحریم یک سیاست شکست خورده است و در شرایط فعلی تنها به پیچیده تر و سخت تر شدن حل و فصل مشکلات موجود به ویژه در موضوع هسته ای می انجامد.

مجلس نمایندگان آمریکا اواخر روز گذشته با ۴۰۰ رأی موافق در مقابل ۲۰ رأی مخالف، لایحه تشدید تحریم ها علیه ایران را تصویب کرد.

بر اساس این لایحه، آمریکا، خریداران نفت ایران را وادار می کند طی یک سال از مجموع واردات نفت خود، روزانه یک میلیون بشکه بکاهند.

این لایحه به منظور تصویب نهایی می بایست توسط سنا نیز تصویب شده و به امضای «باراک اوباما»، رئیس جمهور آمریکا، درآید.

کد خبر: 55825

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT