پربازدیدترین ها

روایت حسین فدایی از قیام ۱۸ دی

دبیر کل جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی با اشاره به نقش آفرینی شهرستان ری در عرصه های مختلف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران گفت: حرکت های مردمی برای همیشه در ری فعال بوده است.

حسین فدایی در گفت وگو با خبرنگار فارس در جنوب استان تهران با اشاره به نقش والای شهرستان ری در انقلاب اسلامی ایران اظهار داشت: شهرستان ری به برکت وجود حضرت عبدالعظیم(ع)، امامزادگان و علما و بزرگانی که در این شهرستان بود، از سابقه تاریخی، فرهنگی و مذهبی برخوردار است.

دبیر کل جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی پیشتازی ری در مذهب تشیع گفت: شهرستان ری همواره یک مرکز کانونی و جریان ساز بوده است و همه می دانند که این شهرستان در ماجرای مشروطه کانون تجمع مجاهدان، مبارزان و علما بود.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: بارها و بارها مراجع و علما در شهرستان ری تحصن کردند و صدای مظلومیت تشیع ایران را همواره بلند نگه داشتند.

فدایی تصریح کرد: در ماجرای ۵۰ ساله اخیر هم(بعد از مشروطه) جریانات مختلفی در ری شکل گرفت و فعال بود و نسبت به وجود طاغوت و رژیم پهلوی معترض بودند. هیئت های مذهبی فعالیت های خوبی داشتند و بسیاری از متدینین با ایجاد کانون های فرهنگی، مذهبی فعال بودند.

دبیر کل جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی ادامه داد: مکتب الهادی(ع) یکی از نمونه های آن است که روزهای جمعه علما از اقصی نقاط کشور دور هم جمع می شدند.

وی در ادامه با بیان اینکه فدائیان اسلام و حزب ملی اسلام در شهرری فعالیت داشتند، خاطرنشان کرد: تشکل هایی که خود ما توانستیم به برکت امام حسین(ع) و حضرت سیدالکریم(ع) تشکیل دهیم. گروه مبارز مسلحانه قبل از انقلاب از بچه های شهرستان ری بودند که در سطح ملی فعالیت می کردند.

فدایی گفت: جوانان همواره در ماجرای حرکت های مردمی در شهرستان ری پیشتاز بودند و واقعه ۱۸ دی را نقطه عطفی برای حرکت های مردمی قرار دادند که منجر به شهادت چهار نفر از جوانان شد و باز هم حرکت های مردمی بعد از این جریان به صورت فعال ادامه پیدا کرد.

دبیر کل جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نحوه تخریب آرامگاه رضاخان عنوان کرد: جوانان در ماجرای ۲۲ بهمن آرامگاه رضاخان ملعون که در شهرری قرار داشت و به صورت یک دژ درآمده بود را در یک جنگ تمام عیاری که شکل گرفت تخریب کردند و در این ماجرا نیز چند نفر از جوانان به شهادت رسیدند.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه حرکت های مردمی در شهرستان ری همیشه فعال بوده است، خاطرنشان کرد: در اوایل انقلاب نخستین کاروان مردمی که برای کمک به مردم استان های کردستان و خوزستان بسیج شد مردم شهرستان ری بودند.

دبیر کل جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه مردم ری جزو نخستین گروهی هستند که با گروهک های منافقین مانند گروهک فرقان مبارزه کردند، گفت: تمام این فعالیت ها در دوران پیروزی انقلاب و پس از آن به صورت گمنام صورت گرفته است.

وی در ادامه با اشاره به نقش آفرینی فرزندان ری در دوران هشت سال دفاع مقدس خاطرنشان کرد: فرزندان شهرستان ری در هشت سال دفاع مقدس تیپ ۱۱۰ حضرت سیدالشهداء(ع) و توپخانه ۵۳ خاتم را تشکیل می دادند و در این دوران فعالیت های شایسته و خدمات ارزنده ای را ارائه دادند.

فدایی با اشاره به نقش آفرینی شهرستان ری در مقابله با فتنه ۸۸ بیان داشت: جوانان شهرستان ری در ماجرای مقابله با فتنه نیز جزو پیشتازان در صحنه بودند و نگذاشتند فتنه در این شهرستان شکل بگیرد و نخستین شهید فتنه را تقدیم نظام و انقلاب کردند.

دبیر کل جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی در پایان تصریح کرد: بنده در زمان قیام ۱۸ دی سال ۵۷ در زندان پهلوی به سر می بردم.

= = = = = = = = = = = = = =

گفت وگو: مصطفی هدایی

= = = = = = = = = = = = = =

انتهای پیام / ۲۴۶۲ / ش۴۰

کد خبر: 92598

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT