پربازدیدترین ها

آیت الله علوی گرگانی:

یکی از مراجع تقلید قم با اشاره به اینکه هنوز در دنیا یزید و شمر داریم، گفت: مشاهده می کنید در جایی از دنیا سر انسان ها را به اسم دین از بدن جدا می کنند و به این کار نیز افتخار می کنند.

به گزارشخبرگزاری فارساز قم، آیت الله سید محمد علی علوی گرگانی پیش از ظهر امروز در دیدار جمعی از ورزشکاران شهر قرچک ضمن خیر مقدم به حضور آن ها در شهر قم اظهار کرد: موعظه برای تمام طبقات جامعه است و حتی خود ما را نیز شامل می شود.

وی با بیان اینکه مایه اصلی ولایت و اکمال دین حضرت علی(ع) است گفت: کسی که وجودش تکمیل کننده دین است نشان می دهد که چه مقام بالایی دارد.

این مرجع تقلید با اشاره به صبر و ادب امام علی(ع) بیان کرد: امام علی(ع) که دریای علم بودند حتی یک خطبه در مقابل پیامبر(ص) نخواندند و نهج البلاغه سخنان حضرت علی(ع) پس از رحلت پیامبر(ص) است.

وی با بیان اینکه این موارد در زندگی تمام امامان مشاهده می شود تصریح کرد: تا زمانی که امام حسن(ع) زنده بودند امام حسین(ع) هیچگاه در مورد مسائل مختلف سخن نمی گفتند.

آیت الله علوی گرگانی با اشاره به اینکه امامان برای ما اسوه و الگو هستند، عنوان کرد: با این حال حضرت علی(ع) فرمود که زمانی شما را نصیحت می کنم این نصیحت برای خود من هم هست.

وی تاکید کرد: کسانی که پای منبرها می نشینند باید علاوه بر اینکه به سخنان گوش می کنند، زمینه عملی کردن نصایح را نیز فراهم کنند؛ ابوذر و ابوجهل هر دو پای صحبت های پیامبر می نشستند و مشاهده می کنید که سرنوشت آنها چه شد.

این استاد برجسته حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه موعظه اگر در دل پاک قرار بگیرد مانند ابوذر تمام وجودش را فرا می گیرد بیان کرد: ابوجهل هرچه بیشتر پای منبرهای پیامبر(ص) می نشست کینه اش بیشتر می شد زیرا دلش پاک نبود.

وی با بیان اینکه خداوند فرموده است که اگر شما من را اطاعت کنید من نیز حاجت شما را برآورده می کنم، گفت: اگر می بینید که حاجت نمی گیریم یکی از دلایلش این است که کاملا مطیع خدا نشده ایم.

آیت الله علوی گرگانی با اشاره به اینکه هنوز در دنیا یزید و شمر داریم، تصریح کرد: مشاهده می کنید در جایی از دنیا سر انسان ها را به اسم دین از بدن جدا کرده و به این کار نیز افتخار می کنند.

وی با بیان اینکه هر کاری که می کنید برای خدا باشد که خداوند می گوید من هم با شما هستم، گفت: پیام من به شما این است که همیشه مطیع امر خداوند باشید تا در دنیا و آخرت عاقبت به خیر شوید.

انتهای پیام / ۲۲۵۸

کد خبر: 92639

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT