پربازدیدترین ها

صفارهرندی در جمع کارکنان قرارگاه پدافند هوایی:

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اینکه اقتدار اقتصادی نظامی و سیاسی ایالات متحده در راس است شاید واقعیت باشد ولی به اعتراف خود انها این وضعیت ادامه نخواهد داشت و در حال دگرگونی است.

به گزارشخبرگزاری فارس، محمدحسین صفار هرندی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام صبح امروز با حضور در جمع کارکنان قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص) طی سخنانی گفت: واقعیات جهان امروز در حال دگرگونیست و کسانی که بر اساس واقعیات جدید نمی نگرند در تصمیم گیری دچار اشتباه خواهند شد.

صفار هرندی افزود: امروزه تولید ناخالص آمریکا معادل کل تولید ناخالص اتحادیه اروپا و ۲ برابر تولید ناخالص چین و ۵ برابر تولید ناخالص روسیه است ولی یک واقعیت اقتصادی که در کشورهای جهان در حال رخ دادن است، کند شدن و حتی متوقف شدن نرخ اقتصادی کشور ایالات متحده و کشورهای اروپایی و بالندگی و رشد نرخ اقتصادی در کشورهای آسیایی مانند هند و چین است.

وی ادامه داد: موسسه وال استریت ایالات متحده در گزارشی پیش بینی کرده بود تا سال ۲۰۲۵ میلادی آمریکا در رتبه دوم اقتصادی قرار خواهد گرفت؛ این موسسه در گزارش جدیدتر خود ارزیابی کرده که این اتفاق خیلی زودتر واحتمالا تا سال ۲۰۱۶ یعنی پایان دوره ریاست جمهوری اوباما اتفاق خواهد افتاد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به تحولات نظامی روی داده در سطح جهان اظهار داشت: واقعیت دیگر این است که اقتدار نظامی آمریکا و قدرت های همسوی با او چنان هیمنه ای داشت که کسی به ذهنش هم خطور نمی کرد که در مقابل آن عرض اندام کند اما در کنار آن واقعیت دیگری در طول این دوره چند ساله ای که با ظهور انقلاب اسلامی آغاز می شود و به تدریج در جاهای دیگر هم توسعه پیدا می کند، پدیدار شده و آن اینکه می شود خارج از سایه اقتدار آمریکا هم زندگی کرد.

صفار هرندی با اشاره به پیشرفت های نظامی جمهوری اسلامی ادامه داد: در زمان جنگ تحمیلی یکی از مشکلات مهم، نبود اطلاعات بود. در آن زمان تنها نقشه های جغرافیایی ناقص در دست بود. ولی امروزه پهپاد جمهوری اسلامی ایران می تواند با برد راداری زیاد به پرواز در آید و اطلاعات جمع آوری کرده و حتی در صورت لزوم هدف را مورد اصابت قرار دهد. روزی وقتی قایق توپ دار انگلیس به خلیج فارس نزدیک می شد حاکم تهران تنش می لرزید سؤال می کرد آیا از ما خطایی سر زده است اما امروز پهپادهای ما در خلیج فارس بر روی ناوگان ایالات متحده به پرواز در می آید و از آن عکس برداری می کند و کسی هم نمی تواند متعرض آن ها شود.

صفار هرندی در خصوص واقعیات و تحولات سیاسی جهان اظهار داشت: در گذشته هر وقت آمریکا و هم پیمانانش اراده می کردند که فضای سیاسی کشوری را متلاطم می کردند و اگر می خواستند رژیم آن را فرو می پاشیدند.

وی در خصوص اقتدار سیاسی امروز ایران گفت: یک روز وقتی ما ۲۵ سانتریفیوژ داشتیم هنگام مذاکره پیش شرط می گذاشتند و می گفتند که همه آنها باید تعطیل شود ما می گفتیم بگذارید حداقل ۲ تای آنها برای کار علمی باقی بماند اجازه نمی دادند ولی اکنون که خودمان ۱۹ هزار سانتریفیوژ تولید کردیم آنها می گویند که غنی سازی ۲۰ درصد نکنید و غنی سازی ۵ درصد اشکال ندارد.

وزیر ارشاد دولت نهم با بیان واقعیتی بزرگ در کنار همه این واقعیات افزود: واقعیت بزرگی که در کنار این واقعیات وجود دارد تضمین خداوند است که می فرماید: «ان تنصروالله ینصرکم و یثبت اقدامکم» اگر شما خدا را یاری کنید خداوند شمارا یاری خواهد کرد.

وی در بخش پایانی سخنان خود تصریح کرد: اینکه اقتدار اقتصادی نظامی و سیاسی ایالات متحده در راس است شاید واقعیت باشد ولی به اعتراف خود انها این وضعیت ادامه نخواهد داشت و در حال دگرگونی است.

انتهای پیام /

کد خبر: 92654

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT