پربازدیدترین ها

سبحانی نیا در گفت وگو با فارس:

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پرسش سؤال از وزرا ابزار نظارتی مجلس است، گفت: نمی توان این حق را از وکلای ملت گرفت زیرا طبق قانون اساسی این حق به نمایندگان داده شده است.

حجت الاسلام حسین سبحانی نیا نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی و عضو هیأت رئیسه خانه ملت در گفت وگو با خبرنگار پارلمانیخبرگزاری فارس، در واکنش به اظهارات روز گذشته حسن روحانی رئیس جمهور مبنی بر اینکه از کارت زرد نمی هراسیم، گفت: آقای روحانی خودشان چون مجلسی بودند می دانند که کارت زرد نمایندگان قانونی است.

وی پرسش سؤال از وزرا را جزء حقوق نمایندگان دانست که از جمله ابزارهای نظارتی وکلای ملت محسوب می شود.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه پرسیدن سؤال از وزرا یا دادن کارت زرد به آنها جزء حقوق نمایندگان است، تصریح کرد: نمی توان این حق را از نمایندگان گرفت زیرا وکلای ملت طبق قانون اساسی می توانند از وزرا سؤال کنند.

سبحانی نیا با بیان اینکه بعید می دانم تعبیر رئیس جمهور به معنای تقابل باشد، اظهار داشت: عبارت رئیس جمهور به معنای تقابل نیست و اتفاقاً چون آقای روحانی یک مجلسی بوده به حقوق نمایندگان واقف و معتقد است.

وی با تأکید بر اینکه وکلای ملت هیچگاه نگاه تقابلی نداشته و برای تعامل با دولت می کوشند، خاطرنشان کرد: نمایندگان به دنبال تعامل با دولت هستند و البته در این تعامل از حقوق خود و وظایف نظارتی شان نیز نمی گذرند.

انتهای پیام /

کد خبر: 92690

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT