پربازدیدترین ها

ناگفته های سرلشکر رحیم صفوی از عملیات غرورآفرین کربلای ۵

مشاور عالی مقام معظم رهبری با اشاره به شکست خفت بار رژیم بعثدر عملیات کربلای ۵ گفت: در عملیات فوق بیش از دو سوم ارتش متجاوز عراق آسیب جدی دید و بین ۳۰ تا ۱۰۰ درصد منهدم شد و توانستیم حتی سیستم های رمز دشمن را هم شنود کنیم.

به گزارشخبرگزاری فارساز کرج، نخستین یادواره شهدای اطلاعات عملیات استان البرز ظهر امروز با حضور سردار سرلشکر رحیم صفوی برگزار شد.

در این مراسم سردار صفوی طی سخنانی به اهمیت واحد های اطلاعات عملیات در طول دوران دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: نیروهای این واحدها با رشادت بسیاری راه را برای پیروزی های رزمندگان سپاه اسلام آماده می کردند.

وی با اشاره به ۱۹ دی ماه سالروز عملیات غرورآفرین کربلای ۵ اظهار داشت: اهمیت پیروزی در این عملیات به اندازه ای بود که دشمنان اسلام و انقلاب را سرخورده و ناامید کرد.

این فرمانده ارشد نظامی ادامه داد: رژیم بعثعراق تصور می کرد که نیروهای ایرانی توان عبور از مناطق سخت عملیاتی دشمن را ندارند، اما پیروزی در عملیات غرورآفرین کربلای ۵ موجب شد که دشمنان ما توان مقابله با رزمندگان ایران را پیدا نکنند.

سرلشکر صفوی اضافه کرد: رژیم بعثعراق پس از شکست در کربلای ۵ از ترس شکست های بعدی مجبور شد که قطعنامه ۵۹۸ را با دادن امتیازات بیشتر به ایران پیشنهاد داده و آن را امضا کند.

وی تأکید کرد: در عملیات فوق بیش از دو سوم ارتش متجاوز عراق آسیب جدی دید و بین ۳۰ تا ۱۰۰ درصد منهدم شد و این پیروزی بزرگ نقش بسیار مهمی در به سرانجام رسیدن جنگ تحمیلی داشت.

مشاور عالی مقام معظم رهبری با اشاره به نقش نیروهای اطلاعات عملیات، متذکر شد: یکی از عوامل اصلی پیروزی غرورآفرین کربلای ۵، شهامت و شجاعت نیروهای این واحد بود و توانستیم حتی سیستم های رمز دشمن را هم شنود کنیم.

سرلشکر صفوی ابراز داشت: نسل امروز باید بداند که پیروزهای دفاع مقدس با شهامت و رشادت چه سربازانی محقق شد و باید فرهنگ ایثار و شهادت را به این نسل منتقل کنیم.

انتهای پیام / ۲۳۰۲ / ذ۴۰

کد خبر: 92747

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT