پربازدیدترین ها

رقابت های کشتی آزاد قهرمانی آسیا - قزاقستان

آزادکاران ایران در رقابت های قهرمانی آسیا صاحب ۲۴ پیروزی و سه شکست شدند.

به گزارشخبرگزاری فارس، بیست وهفتمین دوره رقابت های کشتی آزاد قهرمانی آسیا روزهای چهارشنبه و پنجشنبه هفته جاری در آستانه قزاقستان برگزار شد که با قهرمانی تیم ایران با کسب ۶ مدال طلا و ۷۰ امتیاز به پایان رسید.

مسعود اسماعیل پور، سیداحمد محمدی، مصطفی حسین خانی، رضا افضلی، میثم مصطفی جوکار و کمیل قاسمی موفق به کسب ۶ مدال طلا برای ایران شدند.

بر اساس مقایسه آمار و امتیازات کسب شده و امتیازات از دست داده شده و با توجه به تعداد کشتی های گرفته شده توسط کشتی گیران کشورمان در اوزان مختلف، در بین اعضای تیم ایران کمیل قاسمی در مجموع بهترین عملکرد را در بین آزادکاران داشت.

نکته جالب توجه در خصوص عملکرد فوق العاده کمیل قاسمی در سنگین وزن، که بدون شک ستاره ایران در این رقابت ها بود؛ این بود که قاسمی در این مسابقات در حالی موفق به کسب ۳۸ امتیاز شد که در چهار دیداری که به میدان رفت حتی یک امتیاز هم به حریفانش نداد.

رضا افضلی هم از این حیثعمل مطلوبی داشت و با کسب ۲۶ امتیاز در سه مسابقه، تنها یک امتیاز از دست داد تا از نظر در جمع بهترین های تیم ایران قرار بگیرد.

سیداحمد محمدی هم از نظر هجومی عملکرد فوق العاده ای داشت، وی با ۴۵ امتیاز مثبت، هجومی ترین کشتی گیر ایران در این مسابقات بود و در چهار دیداری که روی تشک رفت تنها ۴ امتیاز به حریفانش داد.

میثم مصطفی جوکار هم در ۸۶ کیلو موفق به کسب ۳۹ امتیاز از حریفانش شد و در مقابل ۳ امتیاز در چهار دیداری که به میدان رفت واگذار کرد.

مصطفی حسین خانی در ۷۰ کیلو هم عملکرد موفقی داشت و در چهار دیداری که روی تشک رفت موفق به کسب ۳۴ امتیاز مثبت به همراه یک ضربه فنی و تنها از دست دادن دو امتیاز شد.

مسعود اسماعیل پور با وجود کسب مدال طلا مانند گذشته در فاز دفاعی عملکرد قابل قبولی نداشت و با از دست دادن ۱۴ امتیاز از این حیثدر زمره ضعیف ترین ها قرار گرفت. اسماعیل پور در این مسابقات هم ترک عادت نکرد و نشان داد با وجود قدرت هجومی بالا(کسب ۳۲ امتیاز)، همچنان در کار دفاعی و اداره کردن کشتی دچار مشکل است و پرنوسان ظاهر می شود.

مهران رضازاده و حامد طالبی زرین کمر هم در اوزان ۵۷ و ۹۷ کیلوگرم ضعیف ترین عملکرد را در بین تیم اعزامی داشتند. رضازاده در سه دیداری که روی تشک رفت ۱۹ امتیاز گرفت و ۱۰ امتیاز از دست داد؛ طالبی هم در دو مسابقه ای که برابر حریفان به میدان رفت ۱۴ امتیاز مثبت و ۷ امتیاز فنی بدست آورد.

* عملکرد آزادکاران در رقابت های قهرمانی آسیا به شرح زیر است:

۵۷ کیلو: مهران رضازاده(پنجم)

دور اول: با نتیجه ۵ بر ۴ مغلوب نماینده مغولستان شد

شانس مجدد: توآن تاهونگ از ویتنام را با نتیجه ۱۰ بر صفر مغلوب کرد و به دیدار رده بندی رسید

رده بندی: با نتیجه ۵ بر ۵ مقابل موریشیتا فومیتاکا از ژاپن شکست خورد و از کسب مدال برنز بازماند.

در این وزن ۱۳ کشتی گیر حضور داشتند. رضازاده با کسب عنوان پنجمی ۶ امتیاز برای تیم ایران کسب کرد. مدال طلای این وزن به رسول کالی یف از قزاقستان رسید و نماینده مغولستان دوم شد.

۶۱کیلو: مسعود اسماعیل پور(طلا)

دور اول: استراحت

دور دوم: با نتیجه ۷ بر ۴ مقابل بازار بازارگوری یف، دارنده مدال برنز ۲۰۰۷ جهان و نفر پنجم المپیک پکن از قرقیزستان به پیروزی رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد.

نیمه نهایی: دولت نیازبیکوف، دارنده مدال برنز ۲۰۱۱ جهان و نفر پنجم المپیک لندن از قزاقستان را با نتیجه ۱۴ بر ۱۰ شکست داد و فینالیست شد.

فینال: با نتیجه ۱۱ بر صفر باجنیش باجرانگ، دارنده مدال برنز ۲۰۱۳ آسیا از هند را شکست داد و طلا گرفت. در این وزن ۱۲ کشتی گیر حضور داشتند.

۶۵ کیلو: سیداحمد محمدی(طلا)

دور اول: با نتیجه ۱۰ بر صفر مقابل راجنش از هند به پیروزی رسید

دور دوم: مقابل دوران ژوماگازی ئف، دارنده مدال برنز ۲۰۱۱ جهان و قهرمان آسیا(در وزن ۶۰ کیلوگرم) از قزاقستان با نتیجه ۱۴ بر ۴ به پیروزی رسید

نیمه نهایی: با نتیجه ۱۰ بر صفر از سد کشتی گیر مغول گذشت و فینالیست شد.

فینال: کانگ جین هیوک از کره شمالی را با نتیجه ۱۱ بر صفر مغلوب کرد و مدال طلا را بر گردن آویخت. در این وزن ۱۴ کشتی گیر به روی باسکول رفته بودند.

وزن ۷۰ کیلو: مصطفی حسین خانی(طلا)

دور اول: با نتیجه ۱۲ بر یک مقابل های وی لینگ از چین به پیروزی رسید.

دور دوم: مقابل کان تات از ویتنام با نتیجه ۱۲ بر یک(با ضربه فنی) به پیروزی دست یافت و به نیمه نهایی رسید.

نیمه نهایی: با نتیجه ۱۰ بر صفر از سد اختیار نوروزوف، دارنده مدال نقره ۲۰۱۱ آسیا از ازبکستان به پیروزی رسید و به فینال راه پیدا کرد.

فینال: به دلیل مصدومیت و عدم حضور سومیرشوح ووخیدوف از تاجیکستان قهرمان شد. در این وزن ۱۲ کشتی گیر وزن کشی کرده بودند.

وزن ۷۴ کیلو: رضا افضلی(طلا)

دور اول: استراحت

دور دوم: با نتیجه ۱۰ بر صفر مقابل ریوچی یاماناکا از ژاپن به پیروزی دست یافت و راهی نیمه نهایی شد.

نیمه نهایی: با نتیجه ۹ بر صفر از سد ژانگ چانگ، دارنده مدال نقره ۲۰۱۳ آسیا از چین گذشت و فینالیست شد.

فینال: با نتیجه ۷ بر یک پورجاو اونوربات از مغولستان را شکست داد و قهرمان شد. در این وزن ۱۳ کشتی گیر به روی باسکول رفته بودند.

۸۶ کیلو: میثم مصطفی جوکار(طلا)

دور اول: با نتیجه ۱۲ بر یک مقابل جابر بوشی از عراق به پیروزی رسید

دور دوم: مقابل گلبایا کوئینگ از چین با نتیجه ۱۳ بر صفر به پیروزی دست یافت و راهی نیمه نهایی شد.

نیمه نهایی: با نتیجه ۴ بر ۲ از سد رشید قربان اُف، دارنده مدال برنز ۲۰۱۳ جهان و قهرمان دو دوره آسیا از ازبکستان گذشت و فینالیست شد.

فینال: اصلان کاهیدزه از قزاقستان را با نتیجه ۱۰ بر صفر شکست داد و مدال طلا را بر گردن آویخت. در این وزن ۱۱ کشتی گیر به روی باسکول رفته بودند.

۹۷ کیلو: حامد طالبی زرین کمر(هفتم)

دور اول: مقابل ژی ژانگ از چین با نتیجه ۱۰ بر صفر به پیروزی رسید

دور دوم: با نتیجه ۷ بر ۴ مغلوب علی خان ژومایف از قزاقستان شد و از حضور در مرحله نیمه نهایی بازماند که با توجه به شکست حریفش در مرحله بعد و عدم راهیابی به فینال حذف شد. در این وزن ۱۳ کشتی گیر حضور داشتند.

۱۲۵ کیلو: کمیل قاسمی(طلا)

دور اول: با نتیجه ۱۱ بر صفر مقابل کونجین نام از کره جنوبی به پیروزی دست یافت

دور دوم: از سد آیال لازاروف، دارنده مدال برنز آسیا از قرقیزستان با نتیجه ۵ بر صفر گذشت و به نیمه نهایی رسید.

نیمه نهایی: با نتیجه ۱۲ بر صفر مقابل دولت شابانبای، دارنده مدال برنز آسیا و نفر پنجم المپیک لندن از قزاقستان به برتری دست یافت و فینالیست شد.

فینال: مقابل ناتساگ سورن زولبو از مغولستان با نتیجه ۱۰ بر صفر به پیروزی رسید و به مدال طلا دست یافت. در این وزن ۱۰ کشتی گیر حضور داشتند.

انتهای پیام / ن

کد خبر: 142373

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT