پربازدیدترین ها

دوستان به دنبال برکناری من از هیات رئیسه آسیا هستند

رئیس سابق فدراسیون کاراته در واکنش به صحبت های علیرضا سمندر گفت: سکوت ما و پیشکسوتان از عملکرد کاراته به خاطر نزدیک بودن بازی های آسیایی و مسابقات جهانی است، اما رئیس فدراسیون خودش حاشیه سازی می کند.

به گزارشخبرگزاری فارس، رئیس فعلی فدراسیون کاراته در حاشیه بازدید مسئولان کمیته ملی المپیک از اردوی تیم ملی در صحبت های خود انتقاد هایی را از احمدپناهی رئیس سابق فدراسیون کاراته داشت. رئیس فدراسیون کاراته در صحبت های خود در مورد دیپلماسی کاراته ایران در مجامع بین المللی، گفت: در هیات رئیسه آسیا یک نماینده داریم که فدراسیون همکاری لازم را با او داشته و کاری نکردیم که این نماینده با مشکل مواجه شود. البته هر چند که پناهی در زمان مدیریت خود ریاست غرب آسیا را از دست داد و همین موضوع ما را با مشکل مواجه کرده است. به عنوان مثال برای میزبانی مسابقات غرب آسیا ما نامه نگاری کردیم و حتی موافقت ضمنی با خبر شدیم مسابقات تیرماه در عربستان برگزار خواهد شد که با این موضوع مخالفیم و نه اینکه در مسابقات شرکت نمی کنیم اما اعتراض خود را به اتحادیه آسیا نیز اعلام خواهیم کرد. سمندر در ادامه انتقادهای خود گفت: نماینده ما در هیات رئیسه آسیا نفوذ لازم را ندارد و در مسابقاتی که حضور دارد حتی برای توزیع جوایز دعوت نمی شود!

عباس احمد پناهی در گفت وگو با خبرنگار ورزشیخبرگزاری فارس، در واکنش به انتقادهای مطرح شده گفت: سمندر بحثی را مطرح کرده که بنده به عنوان نماینده ایران در آسیا برشی ندارم و حتی در پایان مسابقات نیز نمی توانم مدال به گردن قهرمانان بیاندازم. به اعتقاد من این اصلاً قشنگ نیست که سمندر تأثیرگذاری من را در اهدای مدال به ورزشکاران می داند. اهداف اصلی من دفاع از حق کاراته در جلسات هیأت رئیسه است.

وی افزود: به عنوان مثال در حاشیه مسابقات امارات پنج پیشنهاد به آسیا ارائه کردم که خوشبختانه سه پیشنهاد من تصویب شد. ۱. جدا شدن برگزاری مسابقات بزرگسالان از جوانان و امید، پیشنهاد من بود که خوشبختانه مورد تصویب نیز قرار گرفت. ۲. فعال شدن کمیته های مختلف در فدراسیون آسیا یکی دیگر از پیشنهادهایی بود که بنده ارائه کردم و مورد تصویب نیز قرار گرفت. ما در گذشته تنها یک کمیته داوران در آسیا داشتیم که در حال حاضر با پیشنهاد من کمیته فنی، آموزش و… فعال شد و ۳. اعضای هیأت رئیسه در تمام مسابقات رسمی حضور داشته باشند و برنامه های خود را ارائه کنند و کمپ های آموزشی را قبل از مسابقات برگزار کنند.

رئیس سابق فدراسیون کاراته در ادامه خاطرنشان کرد: در حاشیه برگزاری مسابقات قهرمانی آسیا که به میزبانی امارات برگزار شد برای بانوان کلاس داوری برگزار کردند که ابتدا به بانوان ما اجازه حضور با مقنعه در کلاس را نمی دادند. بنده به همراه مردانی با مسئولان آسیا صحبت کردیم تا بانوان ما با مقنعه در کلاس حضور داشته باشند. به اعتقاد من این حرکت یعنی تأثیرگذاری در آسیا.

پناهی در ادامه در مورد اینکه فدراسیون نیز با او همکاری ندارد، گفت: سؤال من از مسئولان فدراسیون این است که آنها با من که عضو هیأت رئیسه آسیا هستم چه همکاری هایی در این مدت داشته اند؟ آنها بگویند چند بار با من جلسه داشته اند و چه برنامه هایی را به من ارائه کرده اند که من از برنامه های آنها در آسیا دفاع نکرده ام؟

رئیس سابق فدراسیون کاراته با بیان اینکه برای حضور او در مسابقات قهرمانی آسیا هیچ همکاری از سوی فدراسیون کاراته با او نشده است، گفت: چند هفته قبل از اینکه تیم کاراته به مسابقات قهرمانی آسیا اعزام شود مسئولان برگزاری مسابقات ویزای همه نفرات را به فدراسیون ارسال کرده بودند، اما متأسفانه بارها پیگیر ویزای خودم شدم که به هیچ نتیجه ای نرسیدم. سرانجام با پیگیری هایی که داشتم ۲۴ ساعت قبل از پرواز از سوی فدراسیون کاراته ایران ویزا به دست من رسید. البته تمام هزینه های اعزام من به این مسابقات برعهده فدراسیون بود، اما آنها تا این لحظه یک ریال به من پرداخت نکرده اند.

وی در مورد رایزنی رئیس فدراسیون کاراته برای برکناری او از هیأت رئیسه آسیا خبر داد و گفت: طی سفرهایی که سمندر به ماکائو و مالزی داشته به مسئولان فدراسیون آسیا اعلام کرده که بنده(پناهی) مورد تأئید فدراسیون ایران نیستم و آنها سمندر را جایگزین من کنند. مسئولان فدراسیون آسیا اعلام کرده اند که با توجه به اینکه بنده(پناهی) در انتخابات رأی مورد نظر را کسب کرد ه ام آنها تنها می توانند من را برکنار کند، اما شخص دیگری را نمی توانند جایگزین کنند و تا انتخابات بعدی باید منتظر باشند.

پناهی در ادامه صحبت های خود گفت: سمندر در مصاحبه های خود مدعی شده برای انتخابات نایب رئیسی فدراسیون آسیا می خواهد ثبت نام کند. وی هنوز نمی داند که این انتخابات سال ۲۰۱۶ قرار است برگزار شود و بدون اطلاع داشتن از این زمان در مورد انتخابات صحبت کرده است.

رئیس سابق فدراسیون کاراته در ادامه انتقادهای خود از رئیس فعلی خانواده کاراته، گفت: سمندر مدعی شده که بنده پست غرب آسیا را از دست داده ام، یک سؤال از رئیس فدراسیون دارم. آقای سمندر! زمانی که نزدیک ۵ سال رئیس غرب آسیا بودی چه کار کردی؟ آیا یک کلاس آموزشی و مسابقه برگزار کردی؟ حتی یک ایمیل هم به کشورهای غرب آسیا ارسال نکردی، شما با این کم کاری باعثشدید که از ریاست غرب آسیا کنار گذشته شوید پس این موضوع چه ارتباطی به من دارد؟ با آن کم کاری هایی که در غرب آسیا انجام دادی حالا مدعی نایب رئیسی آسیا شده ای!

پناهی در ادامه با تاکید بر نکته که رئیس فعلی فدراسیون هیچ برنامه و ایده جدیدی را در طول این مدت ارائه نکرده است، گفت: از زمانی که سمندر ریاست فدراسیون کاراته را برعهده گرفته چه طرح و ایده ای را در کاراته ارائه کرده است؟ آیا این مقام هایی که اخیراً در کاراته کسب کرده ایم در شأن کاراته ایران است؟ این درست است که رئیس فدراسیون کاراته برای ملاقات با مسئولان یکی از کمیته ها دو ساعت در لابی هتل منتظر بماند؟

رئیس سابق فدراسیون کاراته تصریح کرد: ما هم به عملکرد فعلی فدراسیون کاراته انتقاد داریم، اما به حرمت نزدیک بودن بازی های آسیایی اینچئون و مسابقات قهرمانی جهان سکوت کرده ایم. این انتقادها که پیشکسوتان از کاراته دارند و در حال حاضر سکوت کرده اند تنها به خاطر حفظ آرامش کاراته است، اما متأسفانه رئیس فدراسیون با این صحبت ها خودش برای کاراته حاشیه سازی می کند.

پناهی در مورد دلیل برگزار نشدن مسابقات غرب آسیا، گفت: سمندر مدعی شده که مسابقات غرب آسیا را به عربستان داده اند، ما در جلسه هیأت رئیسه که اواخر سال گذشته در امارات برگزار شد، مصوب کردیم مسابقات غرب آسیا در ایران و به میزبانی کیش برگزار شود. وی یک مستند نشان دهد که به کشورهای غرب آسیا دعوت نامه ای را ارسال کرده است. حالا ما از او سؤال داریم زمانی که شما هیچ حرکتی انجام نداده اید چه انتظاری از مسئولان فدراسیون آسیا دارید؟

رئیس سابق فدراسیون کاراته در ادامه خاطرنشان کرد: سایت فدراسیون آسیا را اگر نگاه کنیم زمان و مکان برگزاری مسابقات سال جاری در آن سایت ثبت شده است. متأسفانه ما به هیچ عنوان در سایت فدراسیون کاراته زمان و مکان برگزاری مسابقات را اعلام نکرده ایم، حتی به خودمان زحمت نداده ایم که نامه ای به فدراسیون آسیا ارسال کنیم و زمان برگزاری مسابقات را به آنها نیز اعلام کنیم.

پناهی در ادامه انتقادهای خود از رئیس فدراسیون کاراته گفت: سمندر مدعی شده که بنده حتی نمی توانم یک مدال به ورزشکاران در حاشیه برگزاری مسابقات ارائه کنم. او بگوید به غیر از رئیس، نایب رئیس و دبیر فدراسیون آسیا چه کسی به ورزشکاران در حاشیه برگزاری مسابقات مدال اهداء کرد، آیا یک نفر از اعضای هیأت رئیسه در مراسم اهدای مدال جلو آمد؟ بنده زمانی که صادق فرجی به عنوان رئیس فدراسیون کاراته فعالیت می کرد تعامل خوبی با هم داشتیم. من به عنوان عضو هیأت رئیسه و او به عنوان رئیس فدراسیون کاراته ایران تبادل نظر می کردیم و او با حمایت از من باعثمی شد تا در آسیا خیلی قوی پیش برویم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در مسابقات قهرمانی آسیا که سال ۹۱ به میزبانی ازبکستان برگزار شد تمام اعضاء هیأت رئیسه در پایان مسابقات به ورزشکاران مدال اهداء کردند که من هم یکی از آن نفراتی بودم که به ورزشکاران مدال دادم، اما در امارات بنا به تصمیماتی که مسئولان فدراسیون آسیا گرفته بودند قرار نبود اعضای هیأت رئیسه به ورزشکاران مدال اهداء کنند. به همین دلیل من هم هیچ مدالی به ورزشکار قهرمان اهداء نکردم.

انتهای پیام / م

کد خبر: 142424

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT