پربازدیدترین ها

خبرگزاری تسنیم: فوق ستارگان تیم های رئال مادرید و بارسلونا در حالی فصل جدید را آغاز کرده اند که هر یک در پست هایی متفاوت از آنچه پیش از این در آن بازی می کردندف قرار گرفته اند.

به گزارشخبرگزاری تسنیم، فصل جدید لالیگا نه تنها برای بارسلونا و رئال مادرید بلکه برای مهاجمان آنها هم متفاوت از فصول گذشته آغاز شده است.

در بارسلونا، صدرنشین جدول رده بندی لالیگا که از ۵ بازی اولش ۴ بازی را برده و یکی دیگر را مساوی کرده است، مسی نسبت به فصول گذشته یک خط عقب تر به کار گرفته شده است. در واقع لوئیس انریکه، سرمربی کاتالان ها مسی را از یک مهاجم نوک در تیم تحت هدایت خراردو مارتینو به یک هافبک هجومی بازیساز پشت مهاجمان استفاده می کند، پستی که کاپیتان تیم ملی آرژانتین به خوبی از عهده پوشش آن برآمده است. در حقیقت پستی که مسی اکنون در آن قرار دارد همان پستی که با شماره پیراهنش همخوانی دارد. شماره ۱۰ کاتالان ها که تا پیش از این در نقش یک شماره ۹(مهاجم نوک) ایفای نقش می کرد در این فصل بیشتر از آنکه گل بزند پاس گل داده و موقعیت گل خلق کرده است.

مسی اکنون مسئولیتی را به دوش می کشد که زمانی بر عهده ژاوی هرناندس بود که البته مهارت های خاص خودش را هم به آن افزوده است. رادومیر آنتیچ(سرمربی پیشین بارسلونا) در دوران مربیگری اش ژاوی را ۱۰ متر به دروازه حریف نزدیک تر کرد و حالا انریکه همین کار را در مورد مسی و در جهت معکوس انجام داده است به طوری که الان می توان گفت که هر دوی آنها در پستی مشابه به هم بازی می کنند. مسی که زمانی گلزنی وی در بارسا به خودش بستگی داشت حالا برای گلزنی بیشتر نیازمند فرار ها و موقعیت سازی ۲ مهاجم جلوی خود است، زمانی که حرکات آنها منجر به ایجاد فضای خالی میان مدافعان حریف و پیشروی کاپیتان آلبی سلسته است.

در مورد کریستیانو رونالدو اما شرایط کاملاً متفاوت است به نحوی که او از یک بال و هافبک هجومی به یک مهاجم نوک تبدیل شده، حداقل در چند بازی اخیر که کارلو آنچلوتی از وی به عنوان مهاجم نوک دوم کهکشانی ها در کنار کریم بنزما استفاده کرده است.

کریستیانو رونالدو با ۹ گلی که از ابتدای لالیگا تا کنون به ثمر رسانده، نشان داده که به خوبی توانسته به بازی در پست جدیدش خو بگیرد. اگرچه او پیش از این نمی خواست در پست مهاجم نوک بازی کند اما بازی ها و آمارش در این پست نشان میدهد که چندان هم از وضعیتش ناراضی نیست.

بارسلونا فرداشب(شنبه) در هفته ششم میزبان گرانادا است و رئال مادرید میهمان ویارئال.

انتهای پیام /

کد خبر: 180520

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT