پربازدیدترین ها

گزارش خبرنگار اعزامی تسنیم به اینچئون

خبرگزاری تسنیم: رئیس فدراسیون تیراندازی با کمان تأکید کرد که استحقاق کمانداران ایران در بازی های آسیایی اینچئون بیش از کسب یک مدال در بخش تیمی کامپوند بوده است.

به گزارش خبرنگار اعزامیخبرگزاری تسنیمبه اینچئون، محمدعلی شجاعی درباره کسب مدال برنز تیم کامپوند مردان ایران اظهار داشت: این برای چهارمین بار بود که تیم تیر و کمان ایران در بازی های آسیایی شرکت می کرد و خوشبختانه امروز توانستیم اولین مدال تاریخ تیر و کمان کشورمان را در بازی های آسیایی کسب کنیم.

وی افزود: بچه های ما استحقاق حضور در فینال و رقابت برای کسب مدال طلا را داشتند اما توجه داشته باشید که تیر و کمان ایران در کره جنوبی صاحب مدال شدند.

شجاعی گفت: عصر امروز عبادی در بخش انفرادی مدالی دیگر به کاروان ایران می افزاید که امیدوارم این مدال طلا باشد.

رئیس فدراسیون تیراندازی با کمان در پاسخ به پرسش خبرنگار تسنیم مبنی بر اینکه پیش بینی کسب مدال در این دوره از بازی ها را داشتید یا نه گفت: با توجه به رکوردها نگاه ما به کسب مدال و حتی بیشتر از اینها بود. پیش بینی می کردیم تیم کامپوند آقایان به فینال برسد و تیم زنان ما نیز موفق با کسب مدال شود که اینطور نشد.

وی خاطرنشان کرد: در بخش انفرادی تیر و کمان خانم عابدی را داشتیم که حذف شد و او از ناکامان بزرگ بود. در چند سال گذشته در هر کجا که صاحب مدال شدیم او حضور داشت اما این بار نتوانست خوب تیر بیندازد و از دور مسابقات کنار رفت. عابدی در بین خانم ها می توانست بهتر تیر بزند اما جو سنگین مسابقات باعثشد از نظر روحی و روانی نتواند خود را آماده کند. حذف او جدا از مسائل فنی بود، چراکه همه تیراندزان ما از نظر فنی در شرایط مناسبی بودند.

رئیس فدراسیون تیر و کمان ادامه داد: کاظم پور هم می توانست در انفرادی به مرحله نهایی صعود کند اما در تیر طلایی به حریف مالزیایی باخت. امیدوارم آقای عبادی که در مرحله انفرادی بالاترین امتیاز را کسب کرده است، دستش از مدال طلا کوتاه نماند و بتواند این مدال را بگیرد.

شجاعی با یادآوری اینکه به کمانداران مدال آور در بازی های آسیایی جوایزی اهدا خواهد شد، گفت: بنای ما بر این بود به آنهایی که مدال طلا کسب می کنند ۲۰ میلیون اهدا کنیم و این مبلغ هرچه مدال پایین تر می آمد تغییر می کرد. مطمئناً جوایزی برای تیم کامپوند در نظر خواهیم گرفت و تلاش شان را بی پاسخ نمی گذاریم.

وی که خزانه دار کمیته ملی المپیک است درباره اینکه چه زمانی فدراسیون تیر و کمان را ترک می کند یا قرار است به کار خود در این فدراسیون ادامه دهد گفت: من تابع وزارت ورزش و جوانان هستم. در این خصوص با وزیر صحبت کردم که او نظرش این بود تا بعد از بازی های آسیایی بمانم اما قطعاً هر تصمیمی بگیرند برای من قابل احترام و لازم الاجرا خواهم بود.

انتهای پیام /

کد خبر: 180549

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT