پربازدیدترین ها

خبرگزاری تسنیم: در میان تمام تیم های اروپایی از حیثفروش امتیاز پخش تلویزیونی بازی هایشان، دو غول سنتی فوتبال اسپانیا در صدر قرار دارند.

به گزارشخبرگزاری تسنیم، تیم های بارسلونا و رئال مادرید بیش از تمام رقبای اروپایی خود از فروش حق پخش تلویزیونی بازی ها سود می برند به طوری که درآمد هر یک از آنها چهار برابر بایرن مونیخ، قهرمان فصل گذشته بوندس لیگای آلمان است.

طبق آمار منتشر شده توسط سایت «نوئوا اسپانیا» کهکشانی ها و آبی و اناری پوشان کاتالونیا در فصل ۲۰۱۴-۲۰۱۳ هر یک رقمی معادل ۱۴۰ میلیون یورو از فروش حق پخش تلویزیونی درآمد داشته اند و این در حالی است که باواریایی ها در همین مدت تنها ۳۶.۹۳ میلیون یورو درآمد کسب کرده اند.

تفاوت در محبوبیت لیگ ها تاثیر بسزایی در درآمد هر یک از تیم های شرکت کننده داشته است به طوری که حتی تیم کاردیف سیتی ولز که در لیگ برتر انگلیس بازی می کند نیز فصل گذشته از بایرن مونیخ ۴۰ میلیون یورو بیشتر درآمد داشته است.

برتری دو غول فوتبال اسپانیا اما تنها به بایرن مونیخ محدود نمی شود و در واقع آنها از همه تیم های دیگر اروپا هم از نظر فروش حق پخش تلویزیونی پردرآمدتر هستند که البته دلیل اصلی آن تفاوت سیستم توزیع این درآمدها در اسپانیا است. برخلاف سایر لیگ ها که درآمد های حاصل از فروش حق پخش به صورت گروهی توزیع می شود، در لالیگا رئال مادرید و بارسلونا آزاد هستند مستقیماً برای فروش حق پخش تلویزیونی بازی هایشان با شرکت های تلویزیونی وارد مذاکره شوند.

رده بندی تیم های اروپایی از نظر درآمد فروش حق پخش تلویزیونی در فصل گذشته را در زیر مشاهده می کنید:

۱ - بارسلونا و رئال مادرید(لالیگا) ۱۴۰ میلیون یورو
۳ - لیورپول(لیگ برتر) ۱۱۷.۰۵ میلیون یورو
۴ - منچسترسیتی(لیگ برتر) ۱۱۵.۸۹ میلیون یورو
۵ - چلسی(لیگ برتر) ۱۱۲.۹۳ میلیون یورو
۶ - آرسنال(لیگ برتر) ۱۱۱.۴۴ میلیون یورو
۷ - تاتنهام(لیگ برتر) ۱۰۷.۶ میلیون یورو
۸ - منچستریونایتد(لیگ برتر) ۱۰۶.۹۹ میلیون یورو
۹ - اورتون(لیگ برتر) ۱۰۲.۰۳ میلیون یورو
۱۰ - یوونتوس(سری آ) ۹۴ میلیون یورو

انتهای پیام /

کد خبر: 180576

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT