پربازدیدترین ها

گزارش خبرنگار اعزامی تسنیم به اینچئون

خبرگزاری تسنیم: رئیس فدراسیون بوکس تأکید کرد نتیجه مسابقات این رشته تحت الشعاع داوری هایی است که همانند مافیا عمل می کنند.

به گزارش خبرنگار اعزامیخبرگزاری تسنیمبه اینچئون، مسابقات بوکس بازی های آسیایی سال ۲۰۱۴ با شکل و شمایلی متفاوت از دوره های گذشته این مسابقات برگزار می شود. برخلاف دوره های گذشته بوکسورها دیگر کلاه به سر نمی گذارند، روی تابلوی امتیازات، امتیازی تا پایان مسابقه ثبت نمی شود، مسابقات را داوران غیرآسیایی قضاوت می کنند و…

احمد ناطق نوری رئیس فدراسیون در خصوص این تغییرات به خبرنگار اعزامی تسنیم گفت: به ما نگفته بودند که قرار است مسابقات با این تغییرات برگزار شود و کنفدراسیون بوکس آسیا بدون طرح و بررسی موضوع در کنگره اقدام به این تغییر و تحولات کرده است. آنها خودشان تصمیم می گیرند و ما هم ملزم به اجرا هستیم، چرا که اجرا نکنیم نمی توانیم در مسابقات شرکت کنیم.

وی با طرح این موضوع که داوران بوکسور در مسابقات آسیایی اینچئون هوای کره جنوبی را دارند، افزود: داوری در بوکس در چمبره مافیاست و آنها تعیین می کنند نتایج چطور باشد.

رئیس فدراسیون بوکس خاطرنشان کرد: تمایل فدراسیون جهانی بوکس به آن است که بوکس را به سمت حرفه ای ببرد و حذف کلاه و حذف امتیاز به همین دلیل بود. آنها می خواهند بوکس را از حالت آماتور خارج کرده و حرفه ای کنند که این با روح ورزش در تضاد است.

ناطق نوری تأکید کرد: با این شرایط بوکس دیگر از یک رقابت انسانی خارج شده و بوکسورها در یک فضای جوانمردانه با هم رقابت نمی کنند. بوکس حرفه ای مانند دعواست و با روح ورزش در تضاد. بوکس که به سمت دعوا برود از جذابیت آن کاسته میشود و حتی از دست می رود.

وی افزود: ما و دیگر کشورهای آسیایی میانه، طالب بوکس آماتور هستیم اما آسیای شرقی ها به نحوی دیگر فکر می کنند و به ورزش خشن تمایل دارند. به همین خاطر است که در این دوره از بازی های آسیایی بوکس به شکلی متفاوت برگزار می شود.

رئیس فدراسیون بوکس تصریح کرد: بعضی از ورزش ها به علت اینکه خشونت زیادی دارند، اجازه حضور در المپیک را ندارند. امیدوارم بوکس به این سمت و سو نرود و همچنان یک ورزش زیبا بماند. در بوکس آماتور بوکسور می تواند تکنیک و فنون زیبا را به نمایش بگذارد اما در بوکس حرفه ای خشونت حرف اول را می زند که کسی آن را قبول نمی کند.

ناطق نوری با انتقاد از داوری های مسابقات بوکس بازی های آسیایی اینچئون اظهار داشت: داورهای اروپایی بیگانه با فرهنگ آسیایی میانه هستند و بیشتر متمایل به میزبان. ما چاره ای نداریم و نمی توانیم تغییر و تحولات مسابقات و داوری ها را قبول نکنیم. ما ناعدالتی را داریم لمس می کنیم.

وی با تاکید بر این موضوع افزود: در مسابقه فروتن گل آرا مقابل حریف تایلندی، او شایسته پیروزی بود و به مراتب بهتر از حریفش کار کرد. گل آرا جنگید، مشت های ملموسی زد اما حریفش را برنده اعلام کردند. این حرف من نیست و حتی برخی مسئولان نیز تایید کردند که داوری ها قشنگ نیست.

ناطق نوری با تمجید از عملکرد احسان روزبهانی و جاسم دلاوری به تسنیم گفت: این بوکسور ها توانایی کسب مدال دارند، چرا نداشته باشند؟! ما به دنبال مدال هستیم، هم در وزن این دو بوکسور و هم در اوزان دیگر اما باید دید «تا یار که را خواهد و میلش به که باشد». باید ببینیم داوری ها چطور است. ما نمی خواهیم برای ما حق دیگران را بخورند، همین که حق مان را بدهند کافی است.

رئیس فدراسیون بوکس در واکنش به طرح این موضوع که بوکسورها همیشه بعد از شکست، ناکامی خود را با طرح موضوع ناداوری توجیه می کنند، گفت: در المپیک لندن من نگفتم که برای علی مظاهری ناداوری شده است. ۸۰۰ هزار نفر در لندن اس ام اس فرستادند و تأکید کردند ناداوری صورت گرفته است. این داور قضاوتی اشتباه داشت و به همین خاطر محروم شد، چون یک مسئول نمی خواست ما مدال بگیریم. من با جامعه کاری ندارم و با واقعیت کار دارم. در لندن اظهر من الشمس بود که حق مظاهری را خوردند.

وی تصریح کرد: می خواهیم در اینچئون بیشترین مدال را بگیریم اما اگر قضاوت ها همانند مسابقه گل آرا باشد، باید چه کنیم؟! امیدوارم اینطور نباشد و بهترین نتایج را بگیریم.

انتهای پیام /

کد خبر: 180600

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT