پربازدیدترین ها

خبرگزاری تسنیم: فشار اتحادیه فوتبال اروپا برای غیرقانونی اعلام کردن مالکیت طرف سوم را در پروسه خرید و فروش بازیکنان، فدراسیون جهانی فوتبال را مجاب به تصویب این طرح کرد.

به گزارشخبرگزاری تسنیم، فدراسیون فوتبال جهان(فیفا) قرار است ممنوعیتی را برای مالکیت طرف سوم برای بازیکنانی که در بازارهای نقل و انتقالات به فروش می رسند وضع و برای تخطی از آن محرومیت هایی در نظر بگیرد.

مدتی است که اتحادیه فوتبال اروپا پیگیر بحثممنوعیت تقسیم امتیاز مالکیت بازیکنان است. مالکیت طرف سوم بدان معناست که باشگاه خریدار برای رسیدن به بازیکن مورد نظر خود علاوه بر باشگاه مبدأ باید نظر یک شخص، شرکت یا تیم دیگری که در نقل و انتقال آن بازیکن ذی نفع است، جلب کند. اتفاقی نظیر آنچه برای انتقال رادامل فالکائو از اتلتیکومادرید به موناکو یا انتقال کارلوس توس از منچسترسیتی به یوونتوس رخ داد.

یوفا پیشنهاد اجرای این قانون در سراسر دنیا را به فیفا ارائه کرده و هشدار داده بود که اگر این طرح در فوتبال دنیا به اجرا درنیاید، به طور حتم در قاره سبز پیاده خواهد شد. فیفا اما در صفحه خود در یکی از شبکه های اجتماعی از پذیرش طرح پیشنهادی یوفا خبر داد و اعلام کرد به زودی سازوکار خرید و فروش بازیکنان با مالکیت سوم را ممنوع خواهد کرد.

مالکیت سوم بازیکنان پیش از این در فوتبال کشورهایی مانند انگلیس، فرانسه و لهستان ممنوع اعلام شده اما سوء استفاده هایی که از این روش برای خرید و فروش بازیکنان صورت گرفته یوفا را بر آن داشت که برای ممنوعیت آن در سطح جهانی دست به کار شود.

میشل پلاتینی، رئیس اتحادیه فوتبال اروپا در این خصوص گفت: من برای فوتبال و برای بازیکنان بسیار خوشحالم که فیفا پا در جای پای یوفا برای غیرقانونی اعلام کردن مالکیت طرف سوم گذاشته است. من سال های متمادی در خصوص عواقب این شیوه از خرید و فروش بازیکنان هشدار داده ام، شیوه ای که به سرعت در حال گسترش است و خطری برای ورزش ما. این شیوه نقل و انتقال بازیکن به تمامیت رقابت های ما ضربه زده و به وجهه فوتبال خدشه وارد می کند، ضمن اینکه تهدیدی دراز مدت برای اقتصاد باشگاه ها است و حتی هویت انسانی را هم زیر سؤال می برد.

در همین حال اتحادیه بازیکنان حرفه ای فوتبال(Fifpro) هم از ممنوعیت مالکیت طرف سوم استقبال کرده و خواستار اجرای هرچه سریع تر آن شده است.

انتهای پیام /

کد خبر: 180612

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT