پربازدیدترین ها

سال نو برای صاحبان خودروهای مشکی در ترکمنستان خوب شروع نشد. از روز سال نو گزارش هایی مبنی بر توقیف بدون هشدار و توضیح خودروهای مشکی در عشق آباد منتشر شده است.

برترین‌ها : سال نو برای صاحبان خودروهای مشکی در ترکمنستان خوب شروع نشد. از روز سال نو گزارش هایی مبنی بر توقیف بدون هشدار و توضیح خودروهای مشکی در عشق آباد منتشر شده است. چند روز پیش پلیس دوباره خودرو‌ها را به صاحبانشان برگرداند، اما تنها در صورتی که توافقنامه‌ای امضا کنند که خودروهایشان را به رنگ سفید یا هر رنگ روشن دیگر در آورند.
ماشین سیاه ممنوع، چون من سفید دوست دارم!

از ژانویه 2018 خودروی مشکی در شهر عشق آباد ترکمنستان ممنوع شده است. به گزارش چند منبع مستقل، پلیس در روز یکم ژانویه خودروهای مشکی را حتی بدون اطلاع صاحبانشان به پارکینگ برد. بیشتر آن‌ها توسط نگهبان پارکینگ یا همسایگان متوجه شدند که وسایل نقلیه شان توسط پلیس توقیف شده و دولت هیچ توضیحی درباره آن ارائه نداده است.

برخی صاحبان خودرو‌ها در انتظار اعلام رسمی این موضوع، با پلیس تماس گرفتند و به آن‌ها گفته شد تنها در صورتی که خودروی خود را به رنگ دیگری درآورند می‌توانند آن را پس بگیرند. اگر از شنیدن این خبر تعجب کرده اید احتمالا با ترکمنستان آشنا نیستید. این کشور آسیای مرکزی واردات خودروهای سیاه را در سال 2015 ممنوع کرد و مقامات گمرکی در آن زمان هیچ توضیحی نداشتند جز اینکه سفید خوش شانسی می‌آورد. در نوامبر ۲۰۱۷، مقامات دولتی دستور دادند که تنها خودروهای سفید رانده شوند، با توجه به این موضوع، ممنوعیت اخیر خودروهای مشکی در عشق آباد واقعا تعجب برانگیز نیست.
ماشین سیاه ممنوع، چون من سفید دوست دارم!

اما چرا مشکی در ترکمنستان رد می‌شود، اما از سفید استقبال می‌شود؟ سفید رنگ مورد علاقه رئیس جمهور ترکمنستان قربان‌قلی بردی‌محمدف است. او همه چیز را در عشق آباد با مرمر سفید پوشانده، اسب سفید سوار می‌شود و دوست دارد همه چیز سفید باشد. در آرمانشهر سفید او سیاه جایی ندارد بنابراین صاحبان خودروهای مشکی باید خودشان را با آن سازگار کنند.
متاسفانه قانون جدید به بسیاری از صاحبان خودروهای مشکی در عشق آباد صدمه زد. رنگ کردن دوباه خودرو‌ها و سفید کردنشان در این کشور بسیار گران بود، اما بعد از این ممنوعیت اعلام نشده قیمت‌ها بالاتر هم رفت. قبل از این قانون هزینه این کار 7000 منات بود، اما در عرض یک هفته به 11000 منات رسید. یکی از ساکنان عشق آباد می‌گوید: «حقوق من 1000 منات است بنابراین حتی اگر تمام آن را پس انداز کنم مجبورم درآمد سالانه ام را خرج رنگ کردن ماشینم کنم.»

هرچند دولت ترکمنستان هرگز به صورت رسمی اعلام نخواهد کرد که ممنوعیت خودروهای مشکی با علایق شخصی محمدف ارتباط دارد، اما منابع ناشناس دولتی گفته اند که تغییر رنگ خودرو‌ها به دلیل علاقه محمدف به رنگ سفید است.

کد خبر: 428753

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT