پربازدیدترین ها

یک روزنامه کره ای پس از شکست های فوتبال و بسکتبال این کشور برابر ایران به تحلیل این شکست ها پرداخت و اعلام کرد، ۲۰۱۳ سال تحقیر ورزش کره برابر ایران بوده است.

تیم ملی بسکتبال کره جنوبی روز گذشته مغلوب تیم ملی ایران شد تا پس از فوتبال، بسکتبال این کشور نیز مغلوب ملی پوشان ایران شود. یک روزنامه کره ای پس از شکست های فوتبال و بسکتبال این کشور از تیم ملی ایران، از ایجاد یک ترس غیرمنطقی در بین ورزشکاران این کشور برابر ایرانی ها نوشت.

در این گزارش آمده است: «ورزشکاران کره ای همیشه در قاره آسیا افتخارآفرین بودند اما همیشه رقیبان سرسختی برای موفقیت داشتند. یکی از این رقیبان سرسخت ایران است که به نظر می رسد به تازگی ترس زیادی بابت رویارویی با آنها داشته و از پیش بازنده بودیم. تیم ملی فوتبال کره در راه صعود به جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل در دو بازی رفت و برگشت برابر ایران شکست خورد و حتی نزدیک بود، در حسرت صعود به جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل بماند. پیش از آن نیز همیشه فوتبالیست های ایرانی برابر کره ای ها بازی های خوبی را به نمایش گذاشتند که از جمله آن می توان به پیروزی قاطع شش بر دو در جام ملت های سال ۱۹۹۶ اشاره کرد.

کره در ۱۰ سال گذشته برابر ایران شکست های زیادی داشته است؛ اگر چه چند بار نیز توانسته ایران را شکست دهد. در دو مسابقات انتخابی جام جهانی گذشته(۲۰۱۰ و ۲۰۱۴) کره و ایران چهار بار با هم بازی کردند که دو برد برای ایران و دو تساوی حاصل این بازی ها بوده است تا مواجهه با فوتبال ایران به یک کابوس برای کره ای ها تبدیل شود. بازی آخر دو تیم سراسر حاشیه و جنجال بود؛ جایی که سرمربی ایران و کره جنوبی علیه یکدیگر به صحبت پرداختند. جدالی که در نهایت با پیروزی شاگردان کارلوس کی روش به پایان رسید و او پس از مسابقه مشت های گره کرده اش را به نیمکت کره جنوبی نشان داد.

اکنون پس از تحقیر فوتبال کره جنوبی برابر ایران، نوبت به بسکتبال رسید که روز گذشته در جام ملت های آسیا مغلوب ایران شد. بسکتبال کره که در گروه " مرگ " جام ملت های آسیا با چین، ایران و مالزی همگروه بود، کار سخت را در روز نخست انجام داد و چین، مدافع عنوان قهرمانی را از پیش رو برداشت اما در بازی دوم برابر ایران شکست تلخی را متحمل شد. این در حالی بود که ارسلان کاظمی که در NBA بازی می کند، در این مسابقات حضور ندارد. بسکتبال ایران تا پیش از سال ۲۰۰۰ تقریبا در آسیا حریفی ناشناخته بود اما از آن سال به بعد ایرانی ها توانستند در بسکتبال به راحتی کره جنوبی را از پیش رو بردارند و به یک قدرت در آسیا تبدیل شوند.

با شکست های اخیر ورزشکاران کره ای برابر ایرانی ها رقابت های ورزشی این دو کشور وارد مرحله حساسی شده است؛ به طوری که کره ای ها علاوه بر روبه رویی با ایرانی ها باید با جو سنگین علیه خود نیز مبارزه کنند. آنچه بیش از همه آزاردهنده است این که وقتی ورزشکاران کره ای با ایرانی ها روبه رو می شوند، می توان ترس زیادی را در چهره شان دید. این در حالی است که نتیجه بازی در پایان مسابقه رقم می خورد. اکنون باید سال ۲۰۱۳ را سال شکست و تحقیر کره جنوبی برابر ایران بدانیم.

قرار شده بود دو تیم در سپتامبر(شهریور) در دیداری دوستانه برابر هم به میدان بروند. دیداری که کره ای ها خیلی تمایل به انجامش دارند اما به نظر این دیدار با خواست ایرانی ها برگزار نمی شود. کره ای ها امیدوارند که هر چه زودتر قبل از این که پیروزی برابر ایران برای آنها به یک کابوس تبدیل شود، بتوانند هر طور که شده ایران را شکست دهند.»

کد خبر: 55967

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT