پربازدیدترین ها

اخبار کوتاه از فینال لیگ برتر وزنه برداری

در حالیکه رستمی و نصیرشلال در اهواز و سلیمی در تهران تمرینات خود را دنبال می کردند، نامی از این سه وزنه بردار در ترکیب تیم حفاری در مرحله پایانی لیگ دیده نمی شود.

به گزارشخبرگزاری فارس، غیبت بهداد سلیمی در فوق سنگین باعثشده است ملی حفاری در این وزن نماینده ای نداشته باشد. به همین خاطر مربیان حفاری در دسته ۵۶ کیلوگرم هر دو وزنه بردار خود را در ترکیب قرار داده اند تا خلا فوق سنگین را با سبک وزن ها پر کنند.

در دسته ۱۰۵ کیلوگرم و در غیاب نواب نصیرشلال، حامد مجیدی برای ملی حفاری روی تخته می رود و در دسته ۸۵ کیلوگرم حامد ابراهیمی جایگزین کیانوش رستمی شده است.

ترکیب دو تیم حفاری و پیکان که رقابت نزدیکی برای کسب عنوان قهرمانی دارند، در پایان کنگره این مسابقات به شرح زیر اعلام شد:

دسته ۵۶ کیلوگرم

حسن گل پرور و محمد اصغرنژاد(ملی حفاری) - مهرداد صفری(پیکان)

دسته ۶۲ کیلوگرم

میثم فیروزی(ملی حفاری) - مجید عسکری(پیکان)

دسته ۶۹ کیلوگرم

مرتضی رضائیان(ملی حفاری) - جابر بهروزی(پیکان)

دسته ۷۷ کیلوگرم

شاهو جوانمردی(ملی حفاری) - رسول تقیان(پیکان)

دسته ۸۵ کیلوگرم

حامد ابراهیمی(ملی حفاری)

دسته ۹۴ کیلوگرم

احمد وادی(ملی حفاری) - علی هاشمی و امین زارعی(پیکان)

دسته ۱۰۵ کیلوگرم

حامد مجیدی(ملی حفاری) - کیا قدمی(پیکان)

دسته ۱۰۵ + کیلوگرم

بهادر مولایی(پیکان)

*بازگشت بوشهری ها و پدافندی ها؛ هیچ تیمی انصراف نداد

غیبت دو تیم هیات وزنه برداری بوشهر و پدافند هوایی در هفته چهارم لیگ وزنه برداری، شائبه انصراف این دو تیم از حضور در رقابتهای لیگ را سر زبان ها انداخته بود، اما رقابتهای هفته پایانی در شرایطی برگزار می شود که هر دو تیم در صحنه حضور دارند.

با اعلام آمادگی هیات وزنه برداری بوشهر و پدافند هوایی برای حضور در هفته پایانی، بحثهای مطرح شده پیرامون انصراف آنها که باعثمی شد طبق اساسنامه امتیازهای لیگ از هفته نخست، دوباره محاسبه شود نیز منتفی شد.

*مخالفت سازمان لیگ وزنه برداری با درخواست پیکان

با مخالفت سازمان لیگ، حضور حمید ملکی وزنه بردار تیم نیروی زمینی ارتش در تیم پیکان منتفی شد.

طبق آئین نامه لیگ وزنه برداری، وزنه برداران سرباز در صورت اتمام دوره خدمت نظام وظیفه، می توانند به تیم های دیگر منتقل شوند اما این جابجایی منوط به رعایت زمان اعلام شده از سوی سازمان لیگ است.

بر این اساس تیم ها موظف بودند تا تاریخ ۲۸ آبان ماه لیست نهایی نفرات خود را برای حضور در دو هفته پایانی لیگ اعلام کنند، این درحالی است که حمید ملکی بعد از این تاریخ یعنی در روز ۷ آذر، با دوبنده تیم نیروی زمینی ارتش در رقابتهای هفته چهارم لیگ وزنه زد. به همین خاطر سازمان لیگ در کنگره مرحله نهایی لیگ وزنه برداری که شب گذشته با حضور نمایندگان تیم ها برگزار شد با درخواست باشگاه پیکان مبنی بر جذب حمید ملکی مخالفت کرد. ملکی که در دسته ۷۷ کیلوگرم وزنه می زند در هفته چهارم بعد از رسول تقیان عنوان دومی را به دست آورد.

*برنامه مرحله پایانی لیگ وزنه برداری / برگزاری پنج وزن در روز نخست

طبق اعلام سازمان لیگ رقابتهای پنج وزن نخست مرحله پایانی لیگ وزنه برداری در روز پنجشنبه و رقابتهای سه وزن پایانی در روز جمعه برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری، مرحله پنجم و پایانی لیگ وزنه برداری از ساعت ۱۰ و ۳۰ دقیقه صبح امروز با برگزاری رقابتهای دسته ۵۶ کیلوگرم در سالن ملی حفاری ایران آغاز می شود.

آنچه در ادامه می آید زمان برگزاری اوزان هشتگانه رقابتهای مرحله پایانی لیگ وزنه برداری است:

پنجشنبه ۱۹ دی ماه

ساعت ۱۰ و ۳۰ دقیقه: دسته ۵۶ کیلوگرم

ساعت ۱۳: دسته ۶۲ کیلوگرم

ساعت ۱۴ و ۳۰ دقیقه: دسته ۶۹ کیلوگرم

ساعت ۱۶: دسته ۷۷ کیلوگرم

ساعت ۱۸: دسته ۸۵ کیلوگرم

جمعه ۲۰ دی ماه

ساعت ۱۰ و ۳۰ دقیقه: دسته ۹۴ کیلوگرم

ساعت ۱۳ و ۳۰ دقیقه: دسته ۱۰۵ کیلوگرم

ساعت ۱۵: دسته ۱۰۵ + کیلوگرم

انتهای پیام / د

کد خبر: 92620

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT