پربازدیدترین ها

یک روانشناس:

یک روانشناس از خانواده‌ها خواست با برنامه‌ریزی مناسب، فرزندانشان را از مخاطرات احتمالی شب چهارشنبه سوری دور نگه دارند.

دکتر سعید عسگری در آستانه چهارشنبه‌سوری در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: با توجه به مخاطراتی که بیرون از منزل بودن در شب چهار شنبه سوری می‌تواند برای افراد به ویژه نوجوانان و جوانان در پی داشته باشد، خانواده‌ها باید چاره اندیشی کرده و در این شب فرزندانشان را در خانه نگه دارند.

عسگری با اشاره به اینکه با برنامه‌ریزی مناسب می‌توان نوجوانان و جوانان را شب چهار شنبه سوری از گروه همسالان دور کرده و در خانه نگهداشت، افزود: به زور نگه داشتن نوجوانان و جوانان در منزل راهکار مناسبی برای مقابله با خطرات احتمالی این شب نیست.

عضو هیئت علمی دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه رازی کرمانشاه در نظر گرفتن تفریحات سالم، سرگرم‌کننده و شاد، مهمانی گرفتن، جشن گرفتن و تدارک شادی و نشاط و انجام بازی‌های دسته‌جمعی را برای نگه داشتن نوجوانان و جوانان در منزل در شب چهارشنبه سوری به خانواده‌ها پیشنهاد کرد.

وی افزود: خانواده‌ها حتی می‌توانند برای روشن کردن آتش در حیاط و یا درب منزل خود برنامه‌ریزی کرده و از این طریق محیطی با شور و نشاط را برای فرزندان خود ایجاد کنند.

این روانشناس در ادامه با اشاره به لزوم آشناسازی و آگاه کردن کودکان و نوجوانان با مخاطرات احتمالی شب چهارشنبه‌سوری، تصریح کرد: خانواده‌ها باید فرزندانشان را با مخاطرات احتمالی این مراسم آشنا کرده و به آنها را از عواقب احتمالی عدم رعایت نکات ایمنی آگاه کنند.

عسگری یادآوری کرد: تجربه سال‌های گذشته شب های چهارشنبه‌سوری نشان می‌دهد که این شب می‌تواند شب پرخطری برای برخی افراد باشد، لذا رعایت نکات ایمنی در این شب به همه خانواده‌ها توصیه می‌شود.

کد خبر: 343089

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT