پربازدیدترین ها

کرمانشاه- ایرنا- استاندار کرمانشاه از مشارکت 71 درصدی مردم استان در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای شهر و روستا خبر داد.

به گزارش ایرنا، اسدالله رازانی روز شنبه در جمع خبرنگاران افزود: خوشبختانه مردم استان کرمانشاه همانند ادوار گذشته این بار نیز در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا حضوری بسیار پرشور و گسترده داشتند.
استاندار کرمانشاه افزود: روز جمعه از ساعت 8 صبح تا 12 شب روند قانونی اخذ آراء در شهرها و روستاهای استان با دقت و سلامت انجام شد.
این مقام عالی استان افزود: حدود یک میلیون و 70 هزار نفر از جمعیت یک میلیون و 460 هزار نفری واجدان شرایط رأی استان در این دوره در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا شرکت کردند و با یک مشارکت 71 درصدی، حضوری بسیار پرشور و کم سابقه را رقم زدند.
وی تعداد آرای مأخوذه استان کرمانشاه را یک میلیون و 70 هزار رأی عنوان کرد که از این تعداد یک میلیون و 26 هزار و 508 رأی آن صحیح اعلام شده که این میزان برابر با میانگین مشارکت کشوری در این دوره از انتخابات است.
رازانی در باره تعداد آرای کسب شده توسط نامزدهای ریاست جمهوری در استان کرمانشاه اظهار داشت: دکتر حسن روحانی با کسب 699 هزار و 654 رأی (68/15 درصد آراء) توانست رای اکثریت قاطع مردم کرمانشاه را از آن خود کند.
وی ادامه داد: سید ابراهیم رئیسی 313 هزار و 894 رأی (30/57 درصد)، سید مصطفی میرسلیم هشت هزار و 787رأی (کمتر از یک درصد) و سید مصطفی هاشمی طبا چهار هزار و 173 رأی (کمتر از نیم درصد) از آراء مأخوذه را کسب کردند.
این مقام عالی استان تصریح کرد: این آراء از طریق یک هزار و 934 شعبه در شهرها و روستاهای استان اخذ شد و به این ترتیب با شمارش و اعلام نهایی آن، کار انتخابات ریاست جمهوری در کرمانشاه به پایان رسید.
استاندار کرمانشاه در پایان خلق این حماسه و حضور پرشکوه را به مردم شریف استان تبریک گفت و از تمامی عوامل اجرایی، امنیتی نظارتی و انتظامی دست اندرکار انتخابات قدردانی کرد.
8066 انتشاردهنده:علی مولوی

کد خبر: 359912

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT