پربازدیدترین ها

قصرشیرین- ایرنا- ورود سامانه ای ناپایدار و یک توده هوای غبارآلود که از عصر روز جمعه قصرشیرین را فرا گرفت، باعث کاهش دید افقی به میزان پنج هزار متر در روز یکشنبه برای سومین روز متوالی در این شهرستان مرزی شد.

سرپرست اداره هواشناسی قصرشیرین در گفتگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هم اکنون میزان دید افقی در این شهرستان پنج هزار متر از حد استاندارد یک هوای سالم (10 هزار متر) کمتر است.
امیرپرویز نجفی، دمای فعلی هوای قصرشیرین را 29 درجه سانتیگراد بالای صفر و میزان رطوبت موجود در هوای این منطقه مرزی را نیز 23 درصد اعلام کرد.
براساس نقشه های پیش یابی اداره کل هواشناسی کرمانشاه، گرد و غبار و ناپایداری هوا تا اواخر وقت امروز یکشنبه در جو منطقه حاکم است.
سرپرست اداره هواشناسی قصرشیرین بیان کرد: مردم این شهرستان مرزی در اردیبهشت امسال ، 18 روز هوای غبارآلود را تجربه کرده اند.
نجفی افزود: از ابتدای امسال تاکنون قصرشیرین در مجموع 26 روز درگیر گرد و غبار بود که این میزان در فروردین 8 و در اردیبهشت نیز 18 روز به ثبت رسیده است.
وی اضافه کرد که پارسال شهرستان مرزی قصرشیرین در مجموع 119 روز درگیر پدیده گرد و غبار بود.
گرد و غبار موجود در هوای منطقه به ویژه نواحی مرزی کشور نتیجه وزش باد شدید در بیابان های عراق است که پس از مدتی وارد آسمان شهرهای مرزی و موجب آلودگی هوای این مناطق و دیگر شهرهای کشور شده است.
شبکه بهداشت و درمان قصرشیرین نیز همانند قبل از شهروندان به ویژه افراد مسن، کودکان و بیماران قلبی و تنفسی درخواست کرد به علت آلودگی هوا و وجود ریزگردها در آسمان شهر از ورود به فضای باز و آزاد خودداری و در صورت لزوم از ماسک استفاده کنند.
قصرشیرین در غرب کرمانشاه با بیش از 27 هزار تن جمعیت و 186 کیلومتر مرز با عراق در چند سال اخیر برخی از روزها، درگیر گرد و غبار و آلودگی هوا ناشی از پدیده ریزگردها بوده است.
7079/3012/8066 خبرنگار:نازنین باباخانی ** انتشار دهنده:علی مولوی

کد خبر: 359970

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT