پربازدیدترین ها

مدیر کل بهزیستی استان کرمانشاه:

کرمانشاه- مدیر کل بهزیستی استان کرمانشاه گفت: حدود 90 هزار زن سرپرست خانوار در استان کرمانشاه داریم که بهزیستی از 5 هزار نفر از آنها حمایت می‌کند.

به گزارش خبرنگار مهر ، اولین گردهمایی غربال گری سلامت جسمی و روانی زنان سرپرست خانوار با رویکرد کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی امروز با حضور مدیرکل بهزیستی استان، مسئولان دانشگاه علوم پزشکی، مرکزبهداشت شهرستان کرمانشاه در محل سالن شهید شریفی بهزیستی شهرستان کرمانشاه برگزارشد.

دکتر امید قادری مدیرکل بهزیستی استان در این گردهمایی گفت: اجرای طرح تحول سلامت از اقدامات دولت بود که موجب شد در استان 300 هزار نفر بیمه شوند و اجرای طرح تحول سلامت همچنین میزان پرداختی مردم در بیمارستان ها را کاهش داد.

قادری افزود: در بحث آسیب اجتماعی که دولت به آن توجه داشته سازمان بهزیستی در مداخله به موقع و بهنگام در آسیب های اجتماعی نقش محوری داشته است.

وی پیشگیری از معلولیت ها و همچنین افزایش مستمری مددجویان را از دیگر اقدامات عنوان کرد و گفت: بر این اساس حقوق مددجویان حداقل 20 درصد حقوق کار شد.

قادری با ادامه توضیحات گفت: 900 واحد مسکونی به مددجویان واگذار شد و در راستای مقابله با آسیب های اجتماعی چندین پایگاه اورژانس اجتماعی افتتاح شد.

وی اظهار کرد: حدود 90 هزار زن سرپرست خانوار در استان داریم که بهزیستی از 5 هزار نفر از آنها و کمیته امداد نیز از 25 هزار نفر آنها حمایت می کند.

کارشناس مسئول دفتر زنان و خانواده بهزیستی استان کرمانشاه نیز در این گردهمایی گفت: در اجرای این طرح 1000 زن سرپرست خانوار طی 10 جلسه آموزش های لازم را فرا می گیرند.

وی ادامه داد: این غربالگری با آموزشهای اولیه به زنان سرپرست خانوار با موضوع پیشگیری از بیماری های غیرواگیر و تغذیه سالم در قالب کارگاههای آموزشی به شیوه سخنرانی طی ده دوره توسط پزشکان مجرب مرکز بهداشت استان شروع و در نهایت به تشکیل پرونده های بهداشتی در نزدیک ترین مراکز درمانی و انجام آزمایشهای مورد لزوم و شناسایی افراد در معرض خطر سلامت جسمی و روانی منجر خواهد شد.

کد خبر: 360030

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT