پربازدیدترین ها

عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه مطرح کرد:

کرمانشاه- عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه، با اشاره به مشکلات اجتماعی استان گفت: این مشکلات در بین مردم و جوانان کرمانشاهی ریشه زده و اخیرا نیز نرخ بیکاری 3 درصد افزایش یافته است.

به گزارش خبرنگار مهر ، شهاب نادری امروز پنج‌شنبه در نشست فعالان اقتصادی استان کرمانشاه با ریاست اتاق بازرگانی و اصناف ایران و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی که در محل اتاق بازرگانی استان کرمانشاه برگزار شد، عمده مشکل کشور را مباحث مربوط به نظام بانکی دانست و گفت: مشکلات عمده ما چه در کشور و چه در استان کرمانشاه بانک‌ها هستند.

وی با اشاره به اصل 44 قانون اساسی و فرمایشات رهبری در این زمینه افزود: راهکار برون رفت از مشکلات اقتصادی کشور طبق فرمایشات رهبری استفاده از بخش خصوصی است و ما همیشه بخش خصوصی را به مدیرا دولتی ترجیح داده ایم.

نماینده مردم اورامانات در مجلس، اشاره‌ای به حضور ملت ایران در انتخابات اخیر گفت: این مردم با حضور پرشور خود نشن دادند که این مردم پای نظام و انقلاب هستند.

وی انتخاب روحانی را به عنوان ریاست جمهوری دولت دوازدهم نیز تبریک گفت و ادامه داد: امیدواریم ایشان به وعده ها و قول‌هایی که داده‌اند در موضوعاتی چون رفع بیکاری و اشتغال جوانان عمل کرده و به این مردم کمکی کنند.

نادری با بیان اینکه مشکلات ما زیاد است، گفت: بحث مشکلات اقتصادی کشور با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری که سال را نامگذاری کردند، کمیسیون اقتصادی در برنامه خود دارد در راستای مباحثی چون قوانین مالیاتی بر ارزش افزوده کارهایی انجام داده و کمیته‌ای به دستور آقای پورابراهیمی در کمیسیون اقتصادی تشکیل داد.

وی تصریح کرد: در کمیسیون اقتصادی 997 قانون داریم 337 قانون، قوانین زاید مالیاتی بوده و امروز در کمیته تشکیل شده در کمیسیون اقتصادی در حال حذف کردن این قوانین هستیم.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: در سفرهایی که کمیسیون اقتصادی مجلس به استان‌ها دارند می خواهد از فعالان اقتصادی، مطالبی را جمع‌آوری کند و سپس در خصوص قوانین مالیاتی بر ارزش افزوده تصمیم‌گیری کند.

وی افزود: زیرساخت‌های قوانین مالیاتی بر ارزش افزوده در کشور ما آماده نیست و تمام مملکت ما از وجود قانون مالیاتی بر ارزش افزوده با این شرایط رنج می برند و هر استانی که رفته ایم این مشکل را داشته ایم.

نادری با اشاره به بازدید کمیسیون اقتصادی مجلس از واحدهای تولیدی، ادامه داد: خواسته مردم کرمانشاه و فعالین اقتصادی رفع مشکلات در حوزه مذکور است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تاکید کرد: مردم استان کرمانشاه توقع تصویب منطقه ویژه اقتصادی قصرشیرین را دارند و این یک اصل مهم برای استان کرمانشاه است.

وی همچنین خواستار تصویب ایجاد منطقه ویژه اقتصای اورامانات شد و گفت: هرچند که قصرشیرین ظاهرا هنوز از سوی دولت به مجلس ارائه نشده است. منطقه ویژه اورامانات را نیز که مطلع نیستم که به مجلس ارائه شده یا نشده است اما ما به دنبال تحقق این دو موضوع هستیم.

نادری، رفع معضل بیکاری در استان را از دیگر مطالبات مردم کرمانشاه دانست و گفت: امروز فرصتی به نام کرمانشاه است.

وی خطاب به کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: بارها این مطالب که عرض خواهم کرد به مسئولان انتقال داده شده اما تاکنون اتفاقی برای این استان نیفتاده است.

نماینده مردم اورامانات در مجلس شورای اسلامی گفت: این استان نگین تمدن ایران است و بیشترین تنوع در آب و هوا، مذاهب و گویش‌ها را دارد.

وی افزود: همه مردم کرمانشاه به مهمان نوازی شهره‌اند و خوب یا بد، غیربومی‌ها موفق‌تر از بومی‌ها در استان کرمانشاه هستند و غالبا فرهنگ و اخلاق اجتماعی این مردمان خدمت و تعظیم در مقابل میهمانان، کارفرمایان و صاحبان جایگاه والای اقتصادی و اجتماعی است.

نادری ادامه داد: استان کرمانشاه یکی از مراکز قدرت ساسانیان است و بزرگ ترین سنگ نوشته جهان یعنی بیستون، طاقبستان و آناهیتا گواهی روشن بر این موضوع است.

نماینده مردم اورامانات در مجلس شورای اسلامی گفت: قدیمیترین سکونتگاه بشری در خاورمیانه در ایران و در استان کرمانشاه قرار دارد.

وی تاکید کرد: علی رغم موارد ذکر شده، مشکلات در استان کرمانشاه زیاد است و بحث ما ورود به مشکلات اقتصادی و رفع بیکاری جوانان، آسیب‌های اجتماعی، اعتیاد، طلاق و ... است که همه اینها گریبانگیر این مردم بوده و چون اختاپوس در بین جوانان استان کرمانشاه ریشه زده است.

نادری یادآور شد: در صورت ادامه این شرایط 5 سال دیگر وضعیت استان از این بدتر خواهد و جدیدا نیز 3 درصد دیگر بیکاری استان افزایش یافته است.

وی تاکید کرد: ما از کمیسیون اقتصادی مجلس و فعالین این است که این عزیزان پای کار بیایند و ما بتوانیم بامجموعه نمایندگان استان کرمانشاه یک رنگ، یکدست برای مردم کرمانشاه خدمت کنیم.

کد خبر: 361318

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT