پربازدیدترین ها

مدیرکل بنیاد کرمانشاه:

در نشستی با حضور مدیرکل بنیاد کرمانشاه و فرماندار قصرشیرین نخستین سرپرست بنیاد شهرستان قصرشیرین معرفی شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، حجت الاسلام عسگری مدیرکل بنیاد کرمانشاه 27 با سفر به شهرستان فلسفه وجودی بنیاد، کار فرهنگی است قصرشیرین، در نشستی با فرامرز اکبری فرماندار قصر شیرین، محمد بهرامی را به عنوان سرپرست بنیاد شهید شهرستان قصرشیرین معرفی کرد.
در این نشست که علی اشرف عزیزپور مسئول بازرسی بنیاد استان و سلمان حسن پور رئیس بنیاد شهرستان سرپل ذهاب نیز حضور داشتند، حجت الاسلام عسگری با اشاره به کثرت جامعه ایثارگری استان و تنوع خدمات بنیاد به این عزیزان، همکاری و همراهی مطلوب تمامی مسئولین دستگاه‌های اجرایی را با بنیاد شهید خواستارشد.
مدیرکل بنیاد کرمانشاه گفت: افزایش سن والدین و همسران گرانقدر شهدا آنان را با مشکلات درمانی عدیده‌ای مواجه کرده که می‌طلبد ما بیش از این در خدمت این عزیزان باشیم و این توقع و مطالبه به حقی است که بنیاد شهید به نمایندگی از نظام مقدس اسلامی جمهوری اسلامی می‌بایست در خدمت ایثارگران بوده و وجود مسئولین دلسوز در جایگاه‌های مختلف اداری استان می‌تواند برای بنیاد شهید و جامعه ایثارگری مایه دلگرمی باشد.
حجت الاسلام عسگری در ادامه به آمار 35 هزار نفری شهدای والامقام، جانبازان صبور و آزادگان سرافراز اشاره کرد و افزود: اگر جمعیت خانواده‌های این عزیزان را هم به این آمار اضافه کنیم یقینأ با جامعه بزرگی مواجه می‌شویم که این مهم ما را وا می‌دارد با جدیت هرچه تمام‌تر در خدمت این قشر عزیز باشیم.
وی سپس با توجه به آغاز به کار بنیاد شهید شهرستان قصرشیرین اظهار داشت: قصرشیرین محل عبور زوار مرقد مطهر حضرت ابا عبدالله الحسین (ع)، عتبات عالیات و قدمگاه شهدای عزیزی است که از اقصی نقاط کشور در این منطقه خون پاکشان به زمین ریخته شده لذا جا دارد برای حفظ این ارزش‌ها و نیز ترویج هرچه بیشتر فرهنگ والای ایثار و شهادت تلاش کرده تا حماسه آفرینی‌ها و فداکاری‌های این عزیزان به تمامی آحاد جامعه معرفی شود.
در ادامه فرامرز اکبری فرماندار قصرشیرین نیز با ابراز خرسندی از حضور مدیرکل بنیاد کرمانشاه و اهتمام وی در ایجاد دفتر بنیاد شهید در این شهرستان گفت: قصر شیرین که امروز به عنوان بزرگترین بندر خشک کشور از آن یاد شده و 50 درصد صادرات ایران اسلامی از این مرز می‌گذرد، روزگاری شاهد حملات ناجوانمردانه دشمن بعثی عراق و رشادت‌های جوانان و دلاورمردانی بود که برای دفاع از آرمان‌های نظام اسلامی از جان و هستی خود گذشتند.
اکبری افزود: جای جای این شهر معطر به عطر پاک شهدای گرانقدری است که رفتند و برای ما افتخار آفریدند لذا بایستی با توجه به این ایثار‌ها و رشادت‌ها و نیز مسیر زائرین کربلا از منطقه قصر شیرین، جلوه‌های زنده‌ای از این فداکاری‌ها در این شهر متجلی شده و پرچم عاشقان حضرت ابی عبدالله (ع) با افتخار تمام در مرز قصرشیرین برافراشته شود.
وی سپس با اشاره به خدمتگزاری مجموعه بنیاد شهید به جامعه ایثارگری خاطر نشان کرد: کارکنان بنیاد شهید توفیق بزرگی نصیبشان شده و آن خدمت به کسانی است که جانشان را در راه خدای متعال فدا کرده اند و این یعنی اینکه شما بطور مستقیم با خدای متعال کار می‌کنید و این یک لطف الهی است پس قدر آن را بدانید.
اکبری در پایان برای همکاری با بنیاد در ایجاد نمایی زیبا از فرهنگ ایثار و شهادت در شهر قصرشیرین قول مساعد داد.
در پایان این نشست محمد بهرامی به عنوان اولین سرپرست بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان قصرشیرین معرفی شد.

کد خبر: 379391

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT