پربازدیدترین ها

مدیر کل دفتر اجتماعی استانداری کرمانشاه:

کرمانشاه- مدیر کل دفتر اجتماعی استانداری کرمانشاه با اشاره به سیر کاهش خودکشی در استان کرمانشاه گفت: نسخه نجات ما از معضل خودکشی پناه بردن به آموزه های قرآنی است.

به گزارش خبرنگار مهر ، علیرضا گودرزی در همایش آموزشی پیشگیری از خودکشی که امروز چهارشنبه در کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: اگر در برابر آسیب‌های اجتماعی مراقبت نکنیم همانند موریانه ساختار اصلی جامعه را خواهد خورد.

گودرزی با بیان اینکه وضعیت کرمانشاه در آسیب‌های اجتماعی مناسب نیست، افزود: آسیب‌های اجتماعی اغلب نو پدید هستند، آسیب‌های اجتماعی آرام آرام در زندگی فرد رخنه می‌کند و وقتی به خود می آییم می‌بینیم کار از کار گذشته است.

مدیر کل دفتر اجتماعی استانداری کرمانشاه بیان کرد: در استان کرمانشاه هشت سال جنگ را با گوشت و خون لمس کرد، زیرساختهای ما نابود شد، 400 روستا تخریب شد، 5 شهر خالی از سکنه شد.

وی با بیان اینکه 340 هزار حاشیه نشین در استان داریم، گفت: 2282 هکتار حاشیه داریم، در شهرستان جوانرود 60 درصد حاشیه نشین وجود دارد.

گودرزی بیان کرد: فقر و خشکسالی باعث متروکه شدن بسیاری از روستاها شده و مهاجرت عاملی است برای فراهم سازی آسیب‌های اجتماعی.

وی با بیان اینکه سال گذشته یک میلیارد و 776 میلیون تومان به 9 دستگاه برای پیشگیری از آسیبهای اجتماعی اختصاص یافت، گفت: 2 میلیارد و صد میلیون تومان نیز در اختیار بسیج قرار گرفت تا در این خصوص در مناطق حاشیه ای فعالیت نماید.

گودرزی اعتبارات سال گذشته استان در بحث آسیبهای اجتماعی را 100 میلیارد عنوان کرد و گفت: این اعتبارات امسال دوبرابر شده است.

وی با اشاره به ضعف فرهنگی در برخی از مناطق استان، گفت: قرار است، 16 سمن سرا خریداری کنیم و از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد استفاده شود.

گودرزی با اشاره به سیر کاهشی خودکشی در استان کرمانشاه گفت: نسخه نجات ما از این معضل پناه بردن به آموزه های قرآنی است.

کد خبر: 394912

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT