پربازدیدترین ها

عصر روز گذشته؛

جشنواره کهن آواهای تنبور دردالاهوبا معرفی نفرات برگزیده به کارخود پایان داد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه نخستین جشنواره کهن آواهای تنبور که از صبح روز دوشنبه در روستای 'بان زلان سفلی' ازاختتامیه جشنواره کهن آواهای تنبور دردالاهوبا معرفی نفرات برگزیده توابع بخش گهواره شهرستان دالاهو آغاز شده بود، شب گذشته به کار خود پایان داد.
مدیر اجرایی این جشنواره گفت: در این جشنواره 70 نوازنده تنبور و مقام خوان در دو بخش گروه نوازی (۱۳ گروه) و تک نوازی و مقام خوانی شرکت داشتند.
علی شبستری هدف از برپایی این نمایشگاه را انتقال موسیقی سنتی بعنوان یک میراث ماندگار به آیندگان اعلام کرد.
سپس علی اکبر مرادی از نوازندگان چیره دست تنبور و بنیانگذاراحداث خانه تنبور هدف از احداث خانه تنبور را اختصاص مرکزی برای هنر دانست و گفت:این مرکز مامن وماوای تمام هنرمندان به ویژه همه تنبورنوازان است.
وی خواستار استمرار برگزاری این جشنواره در سال‌های بعد شد.
علی اکبر مرادی از برگزاری کلاس‌های آموزشی برای حفظ و آموزش شیوه درست تنبور نوازی و خواندن مقامات در خانه تنبور خبر داد.
مرادی، قدمت ساز تنبور را بیش از هفت هزار سال دانست و گفت: تنبور قدیمی‌ترین سازی است که در دنیا نواخته شده وما باید آن را به عنوان یک میراث ملی حفظ کنیم .
در پایان این جشنوراه از برگزیدگان جشنواره کهن آواهای تنبور با اهدای لوح و جایزه تقدیر شد.
علیرضا بشی پور، بهزاد مرادی، حیدر کاکی و علی اکبر مرادی داوران حاضر دراین جشنواره بودند.
بزرگان موسیقی کشور از جمله شهرام ناظری، کیهان کلهر، حسین علیزاده، محمدرضا درویشی، علی اکبرشکارچی و علی اکبر مرادی و همچنین جمعی از مسئولان استان مانند یوسف شاه حسینی معاون سیاسی امنیتی استانداری کرمانشاه و حجت الاسلام رحیمی جعفری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در مراسم اختتامیه جشنواره کهن آواهای تنبور حضور داشتند.

کد خبر: 394944

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT