پربازدیدترین ها

مدیرجهادکشاورزی شهرستان کرمانشاه خبر داد:

کرمانشاه- مدیرجهادکشاورزی شهرستان کرمانشاه از پیش‌بینی کشت 4500 هکتار کلزا در شهرستان کرمانشاه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی جهادکشاورزی استان کرمانشاه، نوربخش حاتمی از پیش‌بینی کشت 4500 هکتار کلزا در شهرستان کرمانشاه خبر داد و گفت: سطح زیر کشت محصول کلزا در سال زراعی گذشته در این شهرستان 980 هکتار بوده که از این سطح2 هزار و 550 تن دانه روغنی کلزا برداشت شد.

وی تصریح کرد: کاشت، داشت و برداشت این محصول در شهرستان به صورت مکانیزه انجام می‌شود و یک سوم مزارع نیز به سیستم آبیاری تحت فشار مجهز هستند.

مدیر جهادکشاورزی شهرستان کرمانشاه، تأمین دستگاه‌های کاشت و برداشت، توزیع نهاده های کشاورزی لازم، بکارگیری کارشناسان ناظر و نظارت آن ها بر عملیات کاشت و داشت را از جمله خدمات مهم ارائه شده به کشاورزان این شهرستان اعلام کرد.

لازم به ذکر است؛ کلزا به عنوان یک گیاه مناسب روغنی برای کشت در شرایط آب و هوایی استان مورد توجه قرار گرفته و با توجه به شرایط دما و رطوبت، کاشت پاییزه این گیاه دراین شهرستان به راحتی امکان‌پذیر است و این محصول با داشتن ریشه‌های عمیق و راست خود قادر به شکستن لایه‌های نفوذ ناپذیر خاک بوده و سبب افزایش عمق خاک زراعی می‌شود و نقش مهمی در تناوب زراعی، کنترل علف‌های هرز سخت جان و افزایش عملکرد محصول گندم در کشت بعدی زمین خواهد شد.

کد خبر: 394988

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT