پربازدیدترین ها

شهردار منطقه 7 تهران در مرز خسروی ؛

۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار از سوی شهرداری تهران برای خدمت رسانی به زایران اربعین در پنج نقطه مرزی کشور شامل خسروی، شلمچه، چذابه، مهران و یک مرز دریایی کشور اختصاص یافته است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه شهردار منطقه هفت تهران امروز با سفر به قصرشیرین و در جلسه‌ای با حضور مشاور استانداراختصاص 100 میلیارد ریال اعتبار برای خدمت رسانی به زایران اربعین کرمانشاه و جانشین رییس ستاد اربعین استان کرمانشاه بااعلام این خبر در مرز خسروی گفت: پخت 20 هزار وعده غذا به صورت روزانه، اعزام 200 نیروی خدماتی ، استقرار ماشین‌های آتش نشانی، ایجاد برجک‌های نوری ، احداث 200 سرویس بهداشتی، استقرار تانکرهای سیار آبرسانی ، استقرار ماشین آلات و جرثقیل برای خدمات رسانی در مواقع ضروری از اقدام های شهرداری منطقه هفت تهران برای ایام اربعین در مرز خسروی است.
وی گفت: بهسازی مبلمان و المان شهری، فضای سبز و نصب وسایل بازی و ورزشی کودکان در پارک‌ها، نصب آبنماهای شهری، زیبا سازی پارک‌ها و نصب ست‌های ورزشی و همچنین انجام فعالیت‌های فرهنگی و تبلیغی از دیگر برنامه‌های شهرداری منطقه هفت تهران در قصرشیرین برای ایام اربعین در کنار خدمات رسانی به زایران است.
فرماندار قصرشیرین گفت: تا کنون 20 میلیارد ریال اعتبار برای ایجاد پنج توقف گاه در قصرشیرین هزینه شده است و با توجه به وجود مکان‌های اقامتی و هتل‌های مناسب آمادگی اسکان زایران را داریم.
اکبری افزود: بعد از ایام اربعین تردد زایران عتبات عالیات از مرز رسمی خسروی ادامه و استمرار خواهد یافت و امکان تردد روزانه زایران به صورت کاروانی تا 10 هزار تن در این مرز فراهم است.
وی گفت: پیش بینی شده است که علاوه برتردد 500 هزار نفر از زایران هفت استان آذربایجان‌های غربی و شرقی، اردبیل، سمنان، زنجان، کردستان و کرمانشاه، 30 هزار نفر از اتباع خارجی نیز از مرز رسمی خسروی برای ایام اربعین به عراق عزیمت کنند.
****

کد خبر: 394989

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT