پربازدیدترین ها

رییس اتاق بازرگانی استان:

رییس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه گفت: باید ظرف 4 سال آینده نرخ بیکاری استان را پنج تا هفت درصد کاهش دهیم.

به گزارش خبرنگار ایسنا، کیوان کاشفی رییس اتاق بازرگانی کرمانشاه در نشست فعالین اقتصادی بخش خصوصی کرمانشاه با اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس که امروز(17 مهر) در محل هتل پارسیان کرمانشاه برگزار شد، با بیان اینکه کرمانشاه از مشکلات متعددی رنج می برد، افزود: یکی از مهمترین مشکلات استان نرخ بالای بیکاری است که اعتماد به نفس ما را در این سال ها گرفته است.

وی کاهش نرخ بیکاری را نیازمند سرمایه گذاری و اصلاح قوانین دانست و یادآوری کرد: یکی دیگر از نیازهای استان برای کاهش نرخ بیکاری برقراری توازن منطقه ای است.

وی از اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس تقاضا کرد، استان کرمانشاه را ویژه ببینند تا خلائی که در استان به دلیل عدم توازن منطقه ای در این سال ها ایجاد شده، پر شود.

رئیس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه تصریح کرد: باید با این اقدامات بتوانیم طی چهار سال آینده نرخ بیکاری استان را پنج تا هفت درصد کاهش دهیم.

به گفته عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی ایران، کاهش هر درصد نرخ بیکاری در استان معادل ایجاد حدود شش هزار شغل است و کاهش پنج تا هفت درصد نرخ بیکاری و ایجاد این تعداد شغل کار بسیار بزرگی می طلبد.

کاشفی عنوان کرد: حتی با کاهش پنج تا هفت درصدی نرخ بیکاری باز هم نرخ بیکاری ما از میانگین کشور بالاتر خواهد بود.

وی افزود: اکنون که مدیریت ارشد جدید استان مشغول به کار شده انگیزه ها هم برای کار بیشتر است و باید برای کاهش نرخ بیکاری استان تلاش مضاعفی کنیم.

کاشفی از نمایندگان مجلس خواست برای کاهش نرخ بیکاری استان در توزیع بودجه سالانه و در نظر گرفتن کمک های فنی و اعتباری، استان کرمانشاه را ویژه ببینند.

اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس، دیروز (16 مهر) به کرمانشاه سفر کردند. نشست با استاندار و جمعی از مدیران و فعالین بخش خصوصی از برنامه های این نمایندگان بوده است.

کد خبر: 401817

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT