پربازدیدترین ها

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه خبر داد:

کرمانشاه- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه از کاهش صادرات کشور به عراق از طریق استان کرمانشاه از 50 به 30 درصد طی سالیان اخیر خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر ، نعمت الله حقیقی در نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان کرمانشاه که امروز دوشنبه با حضور اعضای محترم کمیسیون صنایع و معادن مجلس در اتاق بازرگانی این استان برگزار شد، اظهار داشت: به طور متوسط در سالهای اخیر 50 درصد صادرات کشور عراق از استان ما انجام می‌شد و این عدد به 30 درصد رسیده است.

وی افزود: استان کرمانشاه 2 درصد از صنایع متوسط و بزرگ کشور را دارد، در استان 5 درصد صنعت بزرگ و 4 درصد صنعت متوسط داریم و به میانگین کشور نزدیک هستیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن، تجارت استان کرمانشاه گفت: به لحاظ سرمایه گذاری در منطقه با فاصله زیاد به استان‌های همجوار رتبه یک را داریم اما به لحاظ تعداد واحدهای صنعتی و مشارکت مردمی وضعیت خوبی نداریم.

وی با بیان اینکه در استان کرمانشاه سرانه سپرده گذاری ۸.۵ میلیون و در کشور ۱۲.۵ میلیون است، گفت: 815 فقره جواز تاسیس صنعتی صادر کردیم و در منطقه رتبه سوم را داریم اما هنوز ما سرمایه گذاران را متعاقد نکرده‌ایم منطبق با وضعیت استان جذب کنیم.

حقیقی یادآور شد: هم‌اکنون ۳.۶ میلیون تن تولید سیمان داریم و استان پنجم کشور هستیم. همچنین 60 هزار تن محصولات کشاورزی را به محصولات صنعتی تبدیل کردیم.

وی افزود: در حوزه معدن، 75 درصد از ذخایر قیر طبیعی کشور متعلق به استان ما است و اکتشاف سیستماتیک انجام شده و کار اکتشاف 3000 کیلومتر به صورت پهنه انجام شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن، تجارت استان کرمانشاه با بیان اینکه، در منطقه به لحاظ صنفی حرف اول را میزنیم، گفت: 4 درصد از سهم تجارت کشور از استان کرمانشاه خارج می شود.

وی یکی از مشکلات استان را تامین منابع مالی برای سرمایه در گردش دانست و افزود: بدون تامین منابع مالی و بدون کمکهای فنی اعتباری معضل بیکاری حل نمی‌شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن، تجارت استان کرمانشاه تاکید و خاطرنشان کرد: از دیگر مشکلات بوروکراسی است و باید مد نظر نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی باشد.

کد خبر: 401819

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT