پربازدیدترین ها

استاندار کرمانشاه خطاب به کمیسیون صنایع و معادن مجلس خواستار شد:

کرمانشاه- استاندار کرمانشاه خطاب به اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: صندوق توسعه ملی را مکلف کنید 4 هزار میلیارد به استان ما کمک کند.

به گزارش خبرنگار مهر ، هوشنگ بازوند در نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان کرمانشاه که امروز دوشنبه با حضور اعضای محترم کمیسیون صنایع و معادن مجلس در اتاق بازرگانی این استان برگزار شد، اظهار داشت: ظرفیت‌های استان می‌تواند بر چالش ها غلبه کند، آنقدر غبار ناشی از مشکلات در کرمانشاه کدر نیست، کدر بودن هوا مانع ورود جریان سیال سرمایه به استان می‌شود.

وی یکی از علت های مشکلات استان را فرصت سوزی عنوان کرد و افزود: خیلی ها تماشاچی بودند، خودمان باید مشکل استان کرمانشاه را حل کنیم. 320 هزار میلیارد تومان درآمد دولت است و بیشتر خرج هزینه‌های جاری می‌شود و چیزی عاید ما نمی شود.

استاندار کرمانشاه تاکید کرد: باید موانع را از سر راه سرمایه برداریم، مردم هم توقع دارند آمدن کمیسیون صنایع و معادن مجلس به استان نتیجه داشته باشد.

وی افزود: همه باید به عنوان مسئولین نظام امروز به جمع بندی برسیم، سالانه 7 تا 8 هزار ورودی بیکاری ما به معنای نیاز به دو 2500 میلیارد تومان پول است.

بازوند خطاب به نمایندگان مجلس گفت: صندوق توسعه ملی را مکلف کنید 4 هزار میلیارد به استان ما کمک کند.

وی با بیان اینکه مجلسی ها و دولتی ها درگیر بوروکراسی هستند، افزود: صندوق توسعه ملی بوروکراسی وحشتناکی دارد، دعوای بانک ها و تایید صندوق توسعه ملی در این کشور 70 روز برای پروژهها طول می کشد.

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه، این بوروکراسی باید برداشته شود، گفت: مصوبات ستاد تسهیل برای خیلی از هیئت مدیره ها قابل قبول نیست، بانکهای ما در استان اختیارات ندارند و این یک ضعف است.

وی با تاکید بر اینکه برای کمک به اقتصاد فدرالی استانها باید اختیارات استان افزایش یابد، افزود: تخصیص آب به صنایع استان کرمانشاه بسیار مشکل است در حالیکه تخصیص آب به صنایع باید مانند تخصیص آب شرب باشد.

بازوند ادامه داد: اقتصاد مقاومتی یک راهبرد ملی است که در میان سه قوه وحدت رویه در این زمینه وجود دارد و باید تبدیل به یک فرهنگ شود و نگذاریم اقتصاد مقاومتی دچار اصل 44 شود.

وی با تاکید بر اینکه قانون رفع موانع اقتصاد مقاومتی باید در مجلس تصویب شود، یادآور شد: بیش از 98 درصد فولاد دنیا را چین تامین می کند و این به معنای اقتصاد مقاومتی است.

کد خبر: 401884

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT