پربازدیدترین ها

با توجه به تردد زائران اربعین حسینی؛

کرمانشاه- مدیر کل امور عشایری استان کرمانشاه گفت: با توجه به تردد زائرین اربعین حسینی از مرزخسروی تمهیدات لازم جهت کوچ عشایر اندیشیده شده است و عشایر استان از 25 مهر الی 5 آبان کوچ می‌کنند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امورعشایر استان کرمانشاه، علی‌اشرف آزادی امروز دوشنبه در جلسه هماهنگی و برنامه ریزی کوچ پاییزه عشایر در کرمانشاه برگزار شد، با اشاره به سهم عشایر کرمانشاه در تولید گوشت و دیگر فرآورده‌های دامی اظهار داشت: عشایر این استان سالانه با تولید بالغ بر 10 هزار تن گوشت قرمز، 24 هزار و 500 تن شیر، 600 تن روغن حیوانی و یک هزار و 630 تن انواع الیاف دامی نقش بسزایی در رونق اقتصادی کرمانشاه دارند.

مدیر کل امور عشایر استان کرمانشاه پیرامون خدمات‌رسانی به عشایر سطح استان گفت: روزانه بیش از یک هزار مترمکعب آب آشامیدنی سالم از ابتدای امسال تاکنون به کمک 30 دستگاه کامیون تانکردار جهت مصرف شرب خانوار و دام بین پنج هزار خانوار عشایر توزیع شده است.

آزادی، با اشاره به اینکه امسال کوچ پاییزه عشایر مصادف با زمان تردد زائران اربعین حسینی است، گفت: با هماهنگی مسئولین و دستگاههای مرتبط تمهیدات لازم جهت کوچ عشایر اندیشیده شده است و بر اساس مصوبه جلسه، عشایر عزیز می توانند از تاریخ 25 مهرماه لغایت 5 آبان ماه مبادرت به کوچ کنند تا مشکلی بابت تردد در مسیرهای منتهی به مرز خسروی و مهران نداشته باشند.

عشایر استان کرمانشاه از 25 مهر تا 5 آبان کوچ می‌کنند

وی با اشاره به اینکه کوچ عشایر استان به دو صورت درون‌استانی و برون‌استانی صورت می‌گیرد، گفت: عمده عشایر استان در مناطق قشلاقی درون استان و استان‌های ایلام و خوزستان مستقر خواهند شد.

مدیرکل امور عشایر استان کرمانشاه افزود: عشایر استان کرمانشاه در کوچ پاییزه مسافتی بین ١٥تا ٧٠٠ کیلومتر را در مدت ٤٥روز طی می‌کنند تا به محل قشلاقی استقرار خود برسند.

آزادی با اشاره به برنامه‌ریزی انجام شده جهت کوچ پاییزه عشایر گفت: طبق هماهنگی به‌عمل آمده مسئولان استان و همچنین استان‌های ایلام و خوزستان کار ارائه خدمات رفاهی، بهداشتی، آموزشی و مسائل امنیتی عشایر در مسیرهای کوچ و مناطق گرمسیری بهتر از سال گذشته انجام خواهد شد.

وی افزود: به منظور کاهش خطرات احتمالی جاده‌ای بیش از دوهزار عدد تراکت هشداردهنده، در مسیر کوچ عشایر بین رانندگان توزیع می‌شود و برای استقرار عشایر در مناطق مرزی با هماهنگی ارگان‌های نظامی بیش از سه‌هزار عدد کارت تردد ویژه مناطق مرزی و برای عشایر متقاضی برگ تردد موقت حمل مایحتاج صادر خواهد شد.

سپس اعضای حاضر نظرات و پیشنهادات خود را در زمینه خدمت رسانی به جامعه زحمتکش عشایری در زمان کوچ، ایل راهها و سایر موضوعات مربوط بیان نمودند.

کد خبر: 401889

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT