پربازدیدترین ها

معاون بازرسی و نظارت صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه مطرح کرد:

کرمانشاه- معاون بازرسی و نظارت صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه گفت: در ایام اربعین بر عملکرد بخش حمل و نقل و صدور ویزا به طور ویژه تری نظارت می شود.

به گزارش خبرنگار مهر ، جلسه شورای عالی قشر بسیج کارمندی، با حضور مسئول سازمان بسیج کارمندان استان و مدیران دستگاه های اجرایی استان و به ریاست دکتر عدالتخواه؛ رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه امروز برگزار شد.

مدیر عامل توزیع برق استان کرمانشاه در این جلسه گفت: پنج پارکینگ به مساحت 150 هکتار زمین توسط این شرکت احداث می شود.

مرادی مجد با اشاره به اینکه تاکنون دو پارکینگ ساخته شده، بیان کرد: تامین روشنایی مسیر قصر شیرین تا مرز خسروی که تجهیزات آن قبلا به سرقت رفته بود و همچنین تامین روشنایی موکبهای برپا شده بر عهده این شرکت گذارده شده است.

مدیر عامل توزیع برق استان کرمانشاه با بیان اینکه تقویت شبکه های آب رسانی نیز پیش بینی شده گفت: اردوگاهی نیز برای اسکان زوار در مرز خسروی در نظر گرفته شده است.

مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب نیز گفت: طی سال گذشته به طور روزانه یک هزار پرس غذای گرم میان زوار اربعین توزیع شد که امسال درصدد ارائه همین خدمات نیز هستیم.

افزایش سقف نقدینگی تا 500 هزار تومان

در این جلسه مقرر شد، به منظور رفاه حال زوار اربعین سقف برداشت از خودپردازها 500 هزار تومان باشد و نیز استقرار یک دستگاه کارت خوان سیار و استقرار شعبه ارزی به صورت شبانه روزی در کشور عراق و برپایی ایستگاه های صلواتی از دیگر اقدامات در دست انجام است.

معاون بازرسی و نظارت صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه گفت: در ایام اربعین بر عملکرد بخش حمل و نقل و صدور ویزا به طور ویژه تری نظارت می شود.

عباس سجادی راد اظهار داشت: با هماهنگی اتاق اصناف ایستگاه های صلواتی نیز برپا می شود و از ظرفیت اتحادیه ها و اصناف جهت انجام تعمیرات و نیز ارائه خدمات خودرویی استفاده خواهد شد.

انجام ارسال مراسلات پستی زوار

نماینده پست استان کرمانشاه نیز از امکان ارسال مراسلات پستی زوار و پذیرش امانات در مرز خسروی خبر داد.

افزایش پهنای باند اینترنت در قصرشیرین

نماینده اداره زیرساخت مخابرات نیز از افزایش پهنای باند اینترنت در شهرستان قصرشیرین تا ایام اربعین خبر داد.

نماینده بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمانشاه نیز گفت: به خانواده های شهدا و ایثارگر زائر خدمات ویژه ای ارائه می شود.

نماینده پست بانک استان کرمانشاه از استقرار شش دستگاه خودپرداز ثابت در مسیر خسروی تا مرز مهران خبر داد که پس از اتمام پیاده روی اربعین نیز باقی خواهند ماند.

تامین امنیت زوار زن در پیاده روی اربعین

نماینده استانداری کرمانشاه گفت: خودروهای ایرانی برای تردد زوار زنی که بدون مرد اقدام به پیاده روی می کنند در نظر گرفته شود تا با خیالی آسوده تر به سفر بپردازند.

احیا مجدد اسکانهای مرز خسروی

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمانشاه گفت: با بازگشایی مرز خسروی اسکانهای مرز خسروی با یک هزار و 100 تخت احیا می شود.

بالایی اظهار داشت: نظارت بر رستورانها، برپایی نمایشگاه های صنایع دستی و توزیع بوروشور برای معرفی موکبها از اقدامات در دست انجام طی اربعین خواهد بود.

در اختیار قرار دادن 200 هکتار زمین توسط منابع طبیعی، تجهیز مهمان سرا و پارکینگ، پوشش آنتن توسط مخابرات، اختصاص دو کانتینر جهت حمل جسد و آماده باش تیم ژنتیک توسط پزشکی قانونی، ارائه خدمات بهداشتی و پزشکی توسط بهداشت و درمان صنعت نفت غرب، در کنار تامین آب شرب زوار اربعین از دیگر اقدامات ذکر شده در این جلسه بود.

همچنین توسط شهرداری کرمانشاه دو موکب در میدان آزادگان و قصرشیرین برپا خواهد شدو مجموعه سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان نیز از تمام ظرفیت اردوگاه های راهیان نور در مسیر کنگاور تا مرز خسروی برای اسکان زوار استفاده خواهد کرد و روزانه 10 هزار نفر زائر در مرز خسروی را پذیرایی می کند.

گفتنی است؛ علاوه بر تامین اسکان و تغذیه زوار، به دو هزار نفر از زیارت اولی ها وام 500 هزار تومانی از سوی بانک انصار و مهر اقتصاد اعطا خواهد شد.

کد خبر: 401920

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT