پربازدیدترین ها

مدیر عامل برق منطقه‌ای غرب کرمانشاه:

کرمانشاه- مدیرعامل برق منطقه‌ای غرب استان کرمانشاه گفت: 1400 مگاوات به ظرفیت برق تولیدی استان کرمانشاه اضافه خواهد شد تا بستر سرمایه گذاری را فراهم می کند.

به گزارش خبرنگار مهر ، علی چل امیرانی امروز دوشنبه در جلسه شورای عالی قشر بسیج کارمندی استان کرمانشاه، با اشاره به اینکه کرمانشاه 960 کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق دارد اظهار داشت: برق منطقه ای غرب در استانهای کرمانشاه، کردستان و ایلام چهار میلیون و 100 هزار مشترک دارد.

مدیرعامل برق منطقه‌ای غرب استان کرمانشاه مساحت تحت پوشش سه استان را 71 هزار کیلومتر اعلام و عنوان کرد: یک هزار و 400 مگاوات برق در استان کرمانشاه تولید می شود که در ساعات اوج مصرف به 780 مگاوات نیز می رسد.

چل امیرانی میزان برق تولیدی در استان را بیش از مصرف دانست و گفت: یک هزار و 400 مگاوات دیگر هم به ظرفیت برق تولیدی استان اضافه خواهد شد که بستر سرمایه گذاری را در استان فراهم می کند.

وی این اقدام را گامی در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی خواند و افزود: ترکیب مصرفی برق در استان ما به گونه ای است که 40 درصد برق تولیدی صرف صنعت و کشاورزی می شود که این آمار از میانگین کشوری نیز پایین تر است.

چل امیرانی میانگین مصرف سرانه برق در کشور را ۲.۵ برابر میانگین جهانی دانست و با اشاره به اینکه ما از پر مصرف ترین مردمان هستیم، گفت: باید الگوی مصرف خود را اصلاح کنیم.

کد خبر: 401921

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT