پربازدیدترین ها

مدیر فرهنگی سازمان بسیج سازندگی کشور خبر داد:

کرمانشاه- مدیر فرهنگی سازمان بسیج سازندگی کشور، از اعزام یک هزار و 347 گروه جهادی به مناطق محروم کشور طی نوروز 97 خبر داد که از این تعداد 500 گروه به نقاط زلزله زده کرمانشاه اعزام می شوند.

به گزارش خبرنگار مهر ، فرشاد عالی امروز سه شنبه در نشست هم اندیشی رسانه‌ای که در سالن جلسات سازمان بسیج سازندگی استان کرمانشاه برگزار شد، گفت: سازمان ما درآمد و انتفاع مالی از خدماتی که انجام می دهد ندارد.

وی افزود: هم اکنون 8 هزار و 912 گروه جهادی در سراسر کشور شناسنامه دار شده اند و در نقاط مختلف کشور فعالیت دارند و بخشی از آنها نیز در کرمانشاه حضور دارند.

این مسئول تصریح کرد: این گروه ها خودجوش بوده و در یک گروه جهادی در کرمانشاه شاهد ثبت نام بیش از 500 خانواده هستیم که نوروز را به مناطق زلزله زده بروند و فعالیت کنند.

وی با بیان اینکه فلسفه کاری گروه های جهادی خودجوش بودنش است و ما فقط کار سازماندهی آنها را بر عهده داریم و باید کار گروه‌های جهادی به فرهنگ تبدیل شود.

عالی بر برجسته کردن اقدامات گروه های جهادی تاکید کرد و گفت: این اقدام باعث ترغیب مردم برای گرایش یافتن به سمت این گروه ها می شود.

مدیر فرهنگی بسیج سازندگی کشور با بیان اینکه باید فضای خدمت را برای این گروه ها فراهم کنیم، گفت: برای ترغیب مردم باید جلوه های اجتماعی کار این گروه ها را برجسته کنیم.

وی از اعزام بیش از یک هزار و 347 گروه جهادی برای اعزام به مناطق محروم سراسر کشور طی نوروز 97 خبر داد و گفت: حجم زیادی از این اعزام‌ها که نزدیک به 500 گروه است به مناطق زلزله زده و محروم استان کرمانشاه خواهد بود.

این مسئول با اشاره به ثبت نام 500 خانواده برای فعالیت در یک گروه جهادی خاطرنشان کرد: قرار است هر کدام از این خانواده ها در کنار یک خانواده حضور پیدا کرده و به آنها خدمات رسانی کنند.

وی از ساخت 600 خانه در مناطق زلزله زده استان کرمانشاه برای تحت پوششین بهزیستی در این مناطق خبر داد و گفت: این خانه ها با حضور گروه های جهادی ساخته شده و کار ساخت این خانه ها از 20 روز پیش آغاز شده است.

مدیر فرهنگی بسیج سازندگی کشور هزینه ساخت هر خانه را 55 میلیون تومان اعلام کرد و گفت: علاوه بر مشارکت رایگان افراد در قالب اردوهای جهادی، برای ساخت این خانه ها مبلغ 10 میلیون تومان هم توسط بسیج سازندگی و به عنوان کمک بلاعوض پرداخت می شود.

وی از آغاز اعزام اردوهای جهادی نوروزی به سراسر کشور خبر داد و گفت: این اعزام ها از 10 روز پیش آغاز شده و تا 20 فروردین 97 ادامه دارد.

عالی گفت: کسانی که مایل به خدمت رسانی به مردم مناطق محروم در قالب اردوهای جهادی دارند می توانند با مراجعه به پایگاه های مقاومت بسیج نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

کد خبر: 446196

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT