پربازدیدترین ها

اخبار انتظامی استان کرمانشاه/

کرمانشاه- رئیس پلیس آگاهی استان کرمانشاه از انهدام باند سارقین مغازه در کرمانشاه و کشف 16 فقره سرقت در این رابطه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ "محمدرضا امیری" اظهار داشت: به دنبال وقوع چندین فقره سرقت مغازه، موضوع بصورت ویژه در دستور کار تیمی از کارآگاهان اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

وی ادامه داد: پس از تحقیقات گسترده برای شناسایی سارقین، در نهایت با انجام کارهای اطلاعاتی و پلیسی مشخص شد که یکی از سارقان حرفه ای در ارتکاب اینگونه سرقتها نقش دارد.

سرهنگ امیری یادآوری کرد: پس از شناسایی مخفیگاه متهم و با کسب مجوز از دستگاه قضائی وی در عملیاتی ضربتی دستگیر شد.

رئیس پلیس آگاهی استان کرمانشاه ادامه داد: متهم در تحقیقات اولیه منکر ارتکاب هرگونه سرقتی شد اما در ادامه با انجام کارهای اطلاعاتی این فرد پس از مواجه شدن با دلایل و مدارک لازم به جرم خود اعتراف کرد.

وی تصریح کرد: این فرد در ادامه بازجویی ها به 16 فقره سرقت که 13 مورد سرقت مغازه و 3 فقره سرقت از اماکن خصوصی در سطح شهر کرمانشاه با همدستی فردی دیگر اعتراف کرد.

سرهنگ امیری خاطرنشان کرد: در ادامه نیز همدست وی شناسایی و در عملیاتی غافلگیرکننده دستگیر شد.

رئیس پلیس آگاهی کرمانشاه گفت: با راهنمایی متهمین، محل های سرقت بازسازی و پس از شناسایی مالباختگان از ان ها دعوت و نسبت به شکایت از این دو فرد اقدام کردند.

وی در پایان گفت: پرونده پس از انجام تحقیقات به همراه سارقین به دادسرا اعزام و با صدور قرار روانه زندان شدند.

باز پس گیری اراضی ملی در شهرستان هرسین

فرمانده انتظامی شهرستان هرسین ازکشف یک مورد زمین خواری و باز پس گیری اراضی ملی در یکی از روستاهای این شهرستان به مساحت 10 هزار و 300 متر مربع خبر داد.

سرهنگ "همتعلی شکری" اظهار داشت: به دنبال شکایت اداره منابع طبیعی شهرستان هرسین مبنی بر اینکه فردی اقدام به زمین خواری و تخریب و تصرف اراضی ملی در یکی از روستاهای شهرستان نموده، موضوع جهت بررسی در دستور کار پلیس آگاهی شهرستان قرار گرفت.

وی ادامه داد: پس از انجام تحقیقات لازم و احراز وقوع جرم با هماهنگی مقام قضائی متهم دستگیر و در تحیقات بعمل آمده، وی به جرم خود مبنی بر تصرف اراضی ملی به ارزش 500 میلیون ریال اعتراف کرد.

سرهنگ شکری ادامه داد: با اعتراف متهم، اقدام لازم نسبت به استرداد زمین به منابع طبیعی اقدام شد.

فرمانده نیروی انتظامی هرسین اظهارداشت: پلیس شهرستان به صورت ویژه برخورد با زمین خواران و دست اندازان به منابع و اراضی ملی کشور را در دستور کار خود قرارداده است.

وی در پایان اظهار کرد: با قدرت به مقابله با چنین اقداماتی پرداخته و اجازه نمی دهیم افرادی سود جو به قصد منفعت طلبی به اراضی ملی دست درازی کنند.

کاهش 54 درصدی وقوع جرائم در گیلانغرب

فرمانده انتظامی شهرستان گیلانغرب گفت: با تلاش های شبانه روزی پلیس شاهد کاهش 54 درصدی وقوع جرائم در این شهرستان طی ایام نوروز 97 نسبت به نوروز 96 بودیم.

سرهنگ "سلیم سلیمی" در دیدار با امام جمعه شهرستان گیلانغرب اظهار کرد: در ایام نوروز امسال همچنین شاهد افزایش 50 درصدی افزایش کشفیات سرقت در این شهرستان نسبت به نوروز 96 بوده ایم.

وی ادامه داد: این مهم جز با تلاش های شبانه روزی همکاران و افزایش گشت امکان پذیر نبود که خوشبختانه شاهد تحقق آن بودیم.

سرهنگ سلیمی افزود: پلیس شهرستان گیلانغرب همچنین با تمام تلاش برای براری امنیت مسافران نوروزی تلاش کرد و اکثر شهروندان با رضایت کامل این شهرستان را ترک کردند.

کشف 44 فقره سرقت در کرمانشاه

فرمانده انتظامی شهرستان کرمانشاه گفت: با اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی در 48 ساعت گذشته، 44 فقره سرقت در این شهرستان کشف شد.

سرهنگ "حسین براری" اظهار کرد: در طرح ارتقای امنیت اجتماعی ماموران انتظامی شهرستان کرمانشاه موفق به دستگیری 21 سارق شدند.

وی یادآور شد: از مجموع 44 فقره سرقت کشف شده نیز، 20 مورد مربوط به سرقت قطعات خودرو، 10 مورد مربوط به وسایل داخل خودرو و مابقی مربوط به سایر عناوین سرقت بوده است.

سرهنگ براری، دستگیری 19 خرده فروش و 3 قاچاقچی موادمخدر را از دیگر دستاوردهای اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی در شهرستان کرمانشاه برشمرد.

فرمانده انتظامی شهرستان کرمانشاه گفت: در این طرح همچنین 35 دستگاه خودرو و موتورسیکلت فاقد مدارک نیز توقیف و به پارکینگ منتقل شد.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به کاهش آمار سرقت در کرمانشاه، یکی از دلایل این امر را استفاده از نگهبانان محله و پلیس های افتخاری عنوان کرد.

سرهنگ براری در پایان ضمن تاکید بر ادامه پیدا کردن طرح ارتقاء امنیت عمومی در کرمانشاه از همکاری مردم با پلیس قدردانی و از آنان خواست موارد مشکوک را با مرکز فوریت های پلیسی 110 در میان گذارند.

۷۵ درصد خودروهای شهرکرمانشاه تک سرنشین‌ است

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان کرمانشاه گفت: در تحقیقات و بررسی های بعمل آمده مشخص شد 75 درصد خودروهایی که در مرکز استان تردد می کنند، تک سرنشین هستند

سرهنگ "فضل الله شیری " اظهارکرد: شهر کرمانشاه هر روز شلوغ‌ تر از قبل می شود و میل به استفاده از خودروهای شخصی در حال افزایش است.

وی با بیان اینکه سرانه مالکیت خودرو در کشور هر روز در حال افزایش است، افزود: مسئله قابل تأمل دیگر تردد تک سرنشین بودن 75 درصد خودروهای در حال تردد شهری است.

سرهنگ شیری بیان داشت: مدیران شهری باید بتوانند به سمت کاهش هر چه بیشتر استفاده از خودروهای شخصی و توسعه حمل و نقل عمومی حرکت کنند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان اظهارکرد: علت اینکه در شهر کرمانشاه با این حجم ترافیک مواجه هستیم این است که وابستگی شهروندان به استفاده از خودروهای شخصی بیشتر و خیابان‌های اصلی شهر به پارکینگ تبدیل شده و تقریبا عمده وقت شهروندان در ترافیک هدر می رود.

وی در پایان با تاکید بر اینکه مدیریت سفر، بسیاری از مشکلات ترافیکی را در شهر کاهش می‌دهد، از شهروندان خواست بیشتر از حمل ونقل عمومی استفاده کنند تا کمتر در ترافیک معطل شوند.

طرح ارتقای امنیت اجتماعی در شهرستان دالاهو اجرا شد

فرمانده انتظامی شهرستان دالاهو از اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی در این شهرستان به منظور پاکسازی نقاط آلوده و برخورد با مجرمین و معتادین خبر داد.

سرهنگ "ایرج علیمرادی" اظهار داشت: در این طرح 24 ساعته یک فرد سارق و 4 خرده فروش مواد مخدر و معتاد متجاهر دستگیر شدند.

وی ادامه داد: پس از تشکیل و تکمیل پرونده، سارقین و خرده فروشان مواد مخدر تحویل مراجع قضائی و معتادین متجاهر نیز روانه کمپ های ترک اعتیاد شدند.

سرهنگ علیمردای در ادامه اظهار داشت: در این راستا همچنین مقادیر قابل توجه ای انواع مواد مخدر و تعدادی از ادوات استعمال نیز کشف شد.

فرمانده انتظامی شهرستان دالاهو، توقیف 8 دستگاه موتورسیکلت به خاطر تخلفاتی نظیر ایجاد مزاحمت، آلودگی صوتی، همراه نداشتن مدارک و مخدوش بودن پلاک را از دیگر دستاوردهای اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی برشمرد.

وی تصریح کرد: این تعداد موتورسیکلت متختلف پس از توقیف به پارکینگ منتقل شد.

سرهنگ علمیرادی تصریح کرد:شناسایی معضلات در 2 حوزه امنیت اجتماعی و راهنمایی و رانندگی باید با استفاده از دانش روز جهت کاهش جرائم و تقویت شرایط امنیتی از طریق آموزشهای همگانی و رسانه ای صورت گیرد.

فرمانده انتظامی شهرستان دالاهو با قدردانی از همکاری مردم با پلیس، گفت: اجرای طرح های ارتقاء امنیت عمومی در شهرستان به صورت مداوم ادامه خواهد یافت.

۲۴ بسته ذغال قاچاق در ثلاث باباجانی کشف شد

فرمانده انتظامی شهرستان ثلاث باباجانی از کشف 24 بسته ذغال قاچاق در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ "محمد محمدی" اظهار کرد: ماموران یکی از ایست و بازرسی های شهرستان ثلاث باباجانی هنگام کنترل خودروهای عبوری به یک دستگاه نیسان مشکوک و آن را متوقف کردند.

وی افزود: در بازرسی از این خودرو 24 کیسه ذغال کشف و یک نفر نیز دستگیر و تحویل مراجع قضائی شد.

فرمانده انتظامی شهرستان ثلاث باباجانی تاکید کرد: منابع طبیعی جزو سرمایه های ملی بوده و حفظ آن وظیفه آحاد جامعه است.

سرهنگ محمدی در پایان برخورد قاطع با قاچاقچیان را از اولویت های کار پلیس شهرستان ثلاث باباجانی در سال جدید عنوان کرد.

قدردانی امام جمعه گیلانغرب از اقدامات پلیس شهرستان

حجت الاسلام "محمدرضا خاص امیری" امام جمعه شهرستان گیلانغرب نیز در این دیدار از اقدامات و زحمات پلیس در راستای برقراری امنیت قدردانی و برای کارمنان و پرسنل انتظامی شهرستان آرزوی توفیق کرد.

وی با بیان اینکه امروز امنیت خوبی در شهرستان گیلانغرب حکمفرماست، گفت: بدون شک این مهم جز با حضور به موضع پلیس و تلاش های شبانه روزی آن ها حاصل نشده است.

حجت الاسلام خاص امیری در پایان اظهار داشت: در ایام نوروز امسال نیز شاهد تلاش های خوب پلیس در راستای حفظ امنیت برای مسافران نوروزی بودیم که جای قدردانی ویژه دارد.

اقدامات پلیس برای تامین امنیت مردم قابل ستایش است

نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری، اقدامات پلیس برای تامین امنیت مردم و حفظ آرامش در جامعه را قابل ستایش دانست و گفت: زحمات این قشر زحمت کش بر کسی پوشیده نیست.

آیت الله "امان نریمانی" اظهار داشت: یکی از عوامل وجود امنیت پایدار در جامعه حضور پلیس در صحنه های مختلف است که شرایط خوبی را ایجاد کرده است.

وی ادامه داد: پلیس با اقتدار تمام به مقابله با مخلان نظم و امنیت پرداخته و امروز شاهد هستیم که فضا برای این افراد به شدت ناامن شده و دیگر اجازه عرض اندام در جامعه پیدا نمی کنند.

آیت الله نریمانی با بیان اینکه امروز مردم و آحاد شهروندان، پلیس را از خودشان می دانند، افزود: همکاری خوبی که مردم و پلیس با یکدیگر دارند در افزایش امنیت موجود بسیار اثرگذار بوده است.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: تا زمانی که انسان از نزدیک با کارها و اقدامات پلیس آشنا نشود، نمی تواند تلاش ها و زحمات پلیس را به خوبی درک کند ولی حقیقت آن است که کارکنان نیروی انتظامی یکی از خدوم ترین و در عین حال مظلومترین افراد جامعه هستند.

وی گفت: پلیس در قبال زحمات و تلاش هایی که انجام می دهد هیچ توقع و انتظاری ندارد در حالی که شاید خیلی ها متوجه نباشند امنیت ایجاد شده برای آن ها در سایه تلاش های شبانه روزی پرسنل انتظامی رقم خورده است.

آیت الله نریمانی افزود: در ایام نوروز امسال گوشه ای از تلاش های شبانه روزی پلیس به چشم آمد به گونه ای که مسافران نوروزی با خیالی آسوده و بدور از دغدغه در کنار خانواده به گشت و گذار پرداختند.

نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری همچنین امنیت موجود در کرمانشاه را نیز بسیار مناسب توصیف و اظهار کرد: باید قدر این امنیت را با وجود مرزی بودن استان بدانیم.

وی در پایان از تلاش ها و زحمات پرسنل انتظامی استان کرمانشاه نیز قدردانی و ابراز امیدواری کرد در سال جاری شاهد توفیقات روز افزون آن ها در عرصه های مختلف باشیم.

کد خبر: 454538

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT