پربازدیدترین ها

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه خبر داد:

کرمانشاه- مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه از برنامه ریزی برای توسعه 55 هکتار کشت گلخانه ای در استان طی سال جدید خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه، رضا زارعی از توسعه کشت گلخانه‌ای در استان خبر داد و گفت: برنامه ریزی شده که در سال جدید 55 هکتار کشت گلخانه ای در استان کرمانشاه توسعه یابد.

وی افزود: در سال 96 سطح گلخانه های استان حدود 42 هکتار بود که با پیگیری های سازمان جهاد کشاورزی در سال گذشته، در حال حاضر سطح گلخانه های استان به 50 هکتار رسیده است.

این مسئول تولیدات گلخانه ای استان را شامل محصولات خارج از فصل، گل شاخه بریده و توت فرنگی اعلام کرد.

زارعی با اشاره به تدوین برنامه افزایش 100درصدی سطح کشت گلخانه ای برای سال جدید تصریح کرد: حمایتهای تسهیلاتی ویژه ای برای ایجاد و توسعه گلخانه ها در اختیار متقاضیان قرار خواهد گرفت.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه اضافه کرد: برای متقاضیان جدید احداث گلخانه و گلخانه های غیر فعال تسهیلات با سود 6 و 4 درصد در مناطق محروم و جنگ زده در نظر گرفته شده است.

وی گفت: همچنین برای توسعه شهرک های گلخانه ای در سطح 416 هکتار در قالب 15 شهرک گلخانه ای در شهرستانهای کرمانشاه، صحنه، پاوه، روانسر، اسلام آبادغرب و سرپل ذهاب در برنامه ششم در نظر گرفته شده است که می تواند در زمینه ایجاد اشتغال و تولید درآمد و صادرات نقش بسزایی ایفا کند.

زارعی افزود: در کشت های گلخانه ای میزان مصرف آب بسیار کم بوده بطوریکه مصرف آب 6 برابر کمتر از فضای باز بوده و میزان تولید نیز 6 برابر بوده که به همین دلیل از لحاظ درآمدزایی بسیار از نظر اقتصادی با صرفه است.

لازم به ذکر است، هر هکتار گلخانه به طور مستقیم 12 نفر اشتغال زایی دارد.

کد خبر: 454887

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT