پربازدیدترین ها

بازوند خبر داد:

کرمانشاه- استاندار کرمانشاه گفت: برنامه ریزی‌های لازم انجام شده است تا طی یک برنامه 2 ساله، حدود 79 هزار شغل در قالب 7 برنامه در استان کرمانشاه ایجاد شود.

به گزارش خبرنگار مهر ، هوشنگ بازوند عصر امروز دوشنبه در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری که در استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: در سال 97 هیچ کاری واجب تر از بحث اشتغال نداریم و هدف اصلی همه مدیران باید کاهش بیکاری، سرمایه گذاری، تولید ثروت و برداشتن موانع باشد.

استاندار کرمانشاه در ادامه افزود: برنامه ای تدوین شده است که در سفر رئیس جمهور آقای نوبخت و ربیعی آنرا پذیرفتند و نیاز به اجرایی کردن دارد.

بازوند گفت: برای رفع مشکل بیکاری لازم است وضعیت بیکاری استان و اینکه چند نفر بیکار داریم را باید بدانیم و طبق گزارشی که در این راستا طبق سرشماری سال 95 و 96 تهیه شده تعداد 172 هزار نفر بیکار داریم.

بازوند ادامه داد: استان کرمانشاه یک استان ثروتمند با ظرفیت ها و قابلیت های بالاست و دور از ذهن نیست که این قابلیت ها بتواند بر چالش ها غلبه کند.

استاندار کرمانشاه بیان داشت: طی زمستان سال95 نرخ مشارکت استان 37 درصد و در زمستان سال 96 به 40 درصد رسیده است و بیانگر این است که مردم تمایل دارند در حوزه اشتغال همکاری کنند و بسیار جای امیدواری است.

وی یادآور شد: خوشبختانه طی 6 ماه گذشته میل سرمایه گذاری به استان رو به افزایش است و نرخ بیکاری نسبت به 95 نزدیک به ۲.۵ درصد کاهش پیدا کرده اگرچه در پاییز به خاطر زلزله و تعطیل شدن بسیاری از کارگاهها نرخ بیکاری بالا رفت اما در زمستان بخاطر ساخت و سازها در مناطق زلزله زده این میزان 3 درصد کاهش یافت.

استاندار کرمانشاه افزود: طی یک برنامه 2 ساله برنامه ریزی شده که حدود 79 هزار شغل در قالب 7 برنامه ایجاد شود.

بازوند تصریح کرد: اولین برنامه اشتغال از طریق مشوق بیمه ای و پرداخت یارانه و دستمزد است که قانون بودجه آنرا مشخص کرده است و طی آن پیش بینی شده که 10 هزار نفر به کارگیری خواهند شد و این کار مستلزم این است که 75 میلیارد تومان دریافت کنیم و مدیران باید پیگیر بودجه باشند.

به گفته استاندار، یکی از نگرانی‌ها این است که سالانه تعدادی از مشاغل از دست می روند و باید برنامه ای را تدوین کنیم که بتوانیم در سال 97 حداقل بین 4 تا 6 هزار تثبیت اشتغال داشته باشیم و اجازه ندهیم کارگاههایی که در آستانه تعطیل شدن هستند تعطیل شوند و در این راستا 50 میلیارد تومان اعتبار می خواهیم که مدیران باید سهم خود را جویا شود.

وی افزود: برنامه سوم، اشتغال حمایتی است که تعدادی از بنگاههای دولتی و غیر دولتی در این جهت باید نقش ایفا کنند که بیشترین نقش به کمیته امداد داده شده است که در سطح کشور 2 هزار میلیارد تومان برای آنها در نظر گرفته شده است.

بازوند گفت: پیش بینی می کنیم که برای کمیته امداد استان کرمانشاه 200 میلیارد در نظر گرفته شود و باید بتوانیم آنرا جذب کنیم و مشابه این در بهزیستی وجود دارد و 50 میلیارد تومان به استان کرمانشاه اختصاص داده شده است.

وی افزود: برای مشاغل خانوادگی هم مبلغ 50 میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.

کد خبر: 455007

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT