پربازدیدترین ها

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه

کرمانشاه- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه گفت: سهم صادرات استان کرمانشاه از مجموع صادرات کشور طی سال گذشته چهار درصد بوده است.

به گزارش خبرنگار مهر ، کارگروه توسعه صادرات غیر نفتی و روابط خارجی استان کرمانشاه عصر امروز در استانداری برگزار شد.

نعمت الله حقیقی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه در این جلسه گفت: میزان صادرات کشور در سال گذشته را 53 میلیارد و 110 میلیون دلار بوده و خاطر نشان کرد: صادرات استان نیز طی این مدت دو میلیارد و 23 میلیون دلار بوده است.

به گفته حقیقی سهم صادرات استان از مجموع صادرات کشور طی سال گذشته چهار درصد بوده است.

وی افزود: طی سال گذشته یک میلیارد و 980 میلیون دلار کالا از استان کرمانشاه به کشور عراق صادر شده که برابر با 30 درصد صادرات ایران به عراق است.

حقیقی با اشاره به هدف گذاری 10 درصدی برای افزایش صادرات استان در سال جاری، گفت: برای امسال صادرات دو میلیارد و 226 میلیون دلاری از استان را پیش بینی کرده ایم.

وی افزایش صادرات کالاهای دارای مزیت استان نظیر مواد لبنی، میوه و تره بار، مصالح ساختمانی، صنایع غذایی، دام، طیور و آبزیان و مواد پتروشیمی، شرکت در طرح های بازسازی و نوسازی عراق و سوریه، توسعه توریسم سلامت و گردشگری، برگزاری 41 نمایشگاه داخلی و دو نمایشگاه خارجی(سلیمانیه و بابل عراق) و اعزام هیات های تجاری و بازاریابی را از راهکارهای مد نظر برای توسعه صادرات استان برشمرد.

کد خبر: 455009

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT