پربازدیدترین ها

وزیر بهداشت:

وزیر بهداشت گفت: هم اکنون 70 درصد ارزش بازار دارویی کشور در اختیار تولیدات داخلی است.


به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، دکتر قاضی زاده هاشمی در مراسم رونمایی از پنج داروی تولیدی در شرکت باختر بیوشیمی کرمانشاه با اشاره به حمایت جدی دولت و وزارت بهداشت از تولیدات داخلی، گفت: این سیاست از چهار سال پیش در وزارت بهداشت آغاز و مقرر شده هر دارویی که تولید داخلی دارد، 90 درصد بازار آن دارو در اختیار تولیدات داخلی باشد.

وی افزود: با سیاست های وزارت بهداشت در حال حاضر ماهانه دو داروی جدید تولید داخل روانه بازار می شود و امیدواریم با ادامه این سایست ها وابستگی دارویی کشور به خارج از نظر ریالی به حداقل برسد.

وی اظهار کرد: در ابتدای دولت یازدهم 60 درصد ارزش بازار دارویی کشور در اختیار تولیدات داخلی بود که اکنون این میزان به 70 درصد رسیده است.

وزیر بهداشت گفت: وزارت بهداشت با افتخار از تولیدکنندگان داخلی و افرادی که در بازار جهانی فرصتی برای رقابت ایجاد کنند، حمایت می کند.

قاضی زاده هاشمی همچنین با اشاره به رونمایی از پنج قلم دارویی جدید تولید شرکت باختر بیوشیمی، گفت: دو قلم از این داروها از چند ماه گذشته وارد بازار شده بود و امروز شاهد رونمایی رسمی از این داروها هستیم. سه قلم دیگر نیز شامل داروهای هپاتیت B، هپاتیت C و داروی پیشگیری از ایدز هستند که امروز رونمایی می شوند.

وزیر بهداشت افزود: جای خرسندی دارد که داروی پیشگیری از ایدز که کمتر از یک سال از ورود آن به بازار جهانی می گذرد در کشور ما و شرکت باختر بیوشیمی تولید شده و قطعا با توجه به سابقه خوب این شرکت از کیفیت مناسبی نیز برخوردار است. ضمن اینکه قیمت این دارو یک دهم مشابه خارجی است.

کد خبر: 460527

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT