پربازدیدترین ها

رئیس ستاد بازسازی مناطق زلزله‌زده کرمانشاه:

رئیس ستاد بازسازی مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه گفت: تعمیر بیش از 29 هزار واحد آسیب‌دیده در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه پایان یافته است.

به گزارش خبرنگار ایسنا،«خواجه‌ای» در جلسه ستاد بازسازی مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه که دیروز (20 اردیبهشت) با حضور وزیر بهداشت برگزار شد، با اشاره به خسارت زلزله به شمار فراوان واحد مسکونی در زلزله کرمانشاه، گفت: از این تعداد حدود 59 هزار واحد تعمیری و 35 هزار واحد احداثی نوع یک و دو هستند.

وی افزود: تا به امروز 22 هزار و 700 واحد آواربرداری شده، 15 هزار و 454 واحد پی کنی شده، در 9292 واحد اجرای فونداسیون اجرا شده، 6293 واحد اجرای اسکلت انجام شده و 3100 واحد نیز اجرای سقف داشته اند.

رئیس ستاد بازسازی مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه با اشاره به شروع تعمیرات 44 هزار و 440 واحد، گفت: از این تعداد کار تعمیر 29 هزار و 600 واحد به پایان رسیده است.

خواجه‌ای با اشاره به معرفی 88 هزار پرونده بازسازی به بانک های عامل گفت: از این تعداد 58 هزار پرونده عقد قرارداد شده است.

وی با بیان اینکه هیچ متقاضی زلزله‌زده‌ای لنگ تسهیلات نیست، افزود: با توجه به اینکه جهت پرداخت تسهیلات معیشتی نیز پرونده به بانک های عامل معرفی می‌شود، حجم پرونده های ارسالی بسیار افزایش یافته و نیاز است بانک ها جهت پاسخگویی مناسب توان خود را بالا برده و نسبت به پرداخت سریع تسهیلات اقدام کنند.

رئیس ستاد بازسازی مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه با بیان اینکه به میزان 1500 میلیارد تومان پرونده احداثی به بانک های عامل معرفی شده است، گفت: تاکنون برای 1200 میلیارد تومان پرونده عقد قرار داد شده است.

خواجه‌ای تصریح کرد: از این میزان نیز تاکنون بسته به پیشرفت کار بازسازی 460 میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده است.

کد خبر: 460772

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT